14.4 C
29-mai-2024

SCOR FINAL: HC Vaslui 42 – 26 CSM Ploiesti, drumul spre promovare |Foto

Atmosfera de zile mari in Sala Polivalenta. Cu 15 min inaintea inceperii partidei, toate locurile sunt ocupate. Vasluiul pare pregatit de o noua promovare pe prima scena a handbalului romanesc.

A inceput meciul:

Vasluiul are lovitura de incepere si inscrie la prima faza.

Minutul 5: Baietii lui Bibirig isi maresc avantajul la 3 goluri.

Scor 3-0

Minutul 9: Time out cerut de antrenorul oaspetilor. Scorul este 5-1 pentru HC Vaslui.

Minutul 15: Vasluienii isi pastreaza un avantaj linistitor de 4 goluri gratie portarului Pralea care a dispus si astazi sa faca un meci mare.

Scor 8-4

Minutul: 20: 12-7 Vasilica Barac inscrie 2 consecutive si duce diferenta la 5 goluri.

Pauza.

Vasluiul intra in avantajla vestiare.

Scor 19-10

Minutul 31: Dragos Soare deschide scorul si in repriza a doua si duce Vasluiul la 10 goluri avantaj.

Scor 20-10

Minutul 36: HC Vaslui – CSM Ploiesti 24-11.

Minutul 44: Vasluienii se distanteaza pe tabela de marcaj gratie portarului Plesca dar si lui Acatrinei.

Scor 31-12

Minutul 53: Hagiu isi trece si el numele pe tabela de marcaj si urca scorul la 38-21

Final 42-26 si HC Vaslui promoveaza din nou in Liga Nationala dupa 15 ani.