20.5 C
20-mai-2024

U Cluj 1-0 FC Vaslui. „Galben-verzii” sufera prima infrangere „afara” din 2014

Dupa ce etapa trecuta au realizat scorul campionatului, 8-1 impotriva Coronei Brasov, „galben-verzii” nu au mai repetat jocul bun de pe Municipal si au plecat infranti de pe terenul Universitatii Cluj. Prezenti mai mult din obligatie, jucatorii lui Costinel Botez au avut pe toata durata meciului o atitudine delasatoare, pedepsita de gazde inca din startul partidei. Maximilian Nicu, in minutul 12, a inscris unicul gol al meciului, dupa o lovitura de cap imparabila. Pana la reusita „neamtului”  FC Vaslui nu incasase nici un gol in primele 15 minute in acest sezon .

Pentru FC Vaslui au evoluat  Cerniauskas, Musat( Popovici ’76), Ortiz (eliminat min 80) , Balaur, Gil Bahia, Madson, Razzotti, Cuero (Enescu ’59), Antal ( Patulea ’84), Abelairas. Temwanjera.

Min 90 + 1: Mike Temwanjera primeste cartonas galben

Min 80: Ortiz isi lasa echipa in inferioritate numerica dupa ce il faulteaza pe Valentin Lemnaru

Min 74: Ocazie monumentala pentru FC Vaslui. Abelairas il gaseste perfect pe Antal in careul gazdelor, insa golgheterul echipei ezita sa puna piciorul la minge. Scorul ramane in continuare 1-0 pentru U

Min 69: Temwanjera primeste o minge la 20 de m de poarta lui Veselovsky, se intoarce si trage spectaculos. Din pacate, mingea nu gaseste cadrul portii

Min 62: Lovitura de la coltul terenului pentru FC Vaslui. Musat centreaza in fata portii insa Ortiz nu ajunge la minge

Min 53:  La prima atingere a mingii,  Machado trimite periculos spre poarta lui Cerniauskas

min 45:  Centralul flueira sfarsitul primei reprize. Universitatea Cluj intra cu avantaj minim la vestiare, scor 1-0

Min 44: Antal suteaza mult peste poarta lui Veselovsky din lovitura libera

Min 37:  FC Vaslui joaca fara chef astazi. Echipa nu are mai mult de 4 jucatori dispusi sa faca efort

Min 12: Gol Universitatea Cluj. Maximilian Nicu deschide scorul cu o lovitura de cap plasata.

Min 10: Meci echilibrat la Cluj,  fara prea multe  faze de poarta.

Min 2: Gazdele incep meciul in ofensiva