25.4 C
03-iun.-2024

R.C. Bârlad a pierdut derby-ul cu Poli Agro Iasi

ÎNFRÂNGERE În cea de-a treia etapã a Diviziei Nationale de Rugby Seniori, R.C. Bârlad a fost învinsã pe teren propriu de Poli Agro Iasi cu scorul de 24 – 8 (24 – 3). Bârlãdenii au fãcut foarte multe greseli în prima reprizã de care adversarii au profitat, înscriind nu mai putin de trei eseuri. În cea de-a doua reprizã iesenii au preferat sã se apere si sã pãstreze avantajul obtinut la pauzã. Totusi, gazdele au reusit sã îsi treacã în cont 5 puncte si au fost foarte aproape de a marca în câteva rânduri. “Prima reprizã a fost dezastru… Nu stiu ce a fost cu ei. La pauzã au intrat mai motiveti, însã n-au reusit sã reduceã din diferentã”, a declarat la sfârsitul partidei prof. Ioan Harnagea, antrenorul R.C. Bârlad.