23.3 C
20-mai-2024

FC Vaslui 0 – 1 FC Viitorul Constanta – min 85: Oaspetii deschid scorul prin Tanase

Min 85: Viitorul Constanta deschide scorul dupa o greseala in defensiva gazdelor.

Min 74: Ciobotariu apeleaza si la ultima schimbare. L-a scos pe Patulea si l-a introdus pe Buziuc.

Min 67: Cuero intra in locul lui Bahia

Min 60: Ciobotariu efectueaza prima schimbare a meciului. Razzotti ii lasa locul lui Enescu.

Min 50: Nicolae Dica semneaza primaocazie a reprizei secunde

PAUZA:Dupa o prima repriza saraca in faze de poarta, cele doua echipe intra la egalitate la vestiare, scor 0-0. Posesia mingii dupa primele 45 de minute: 53% – 47% in favoarea formatiei gazda

Min 35: Adi Patulea are sansa deschiderii de scor, insa sutul sau este retinut fara probleme de Balauru

Min 12: Fanii de la Peluza Nord au afisat un mesaj ironic la adresa Chevron. Acestia au invitat vasluienii la protestul de duminica, din centru, impotriva Chevronului, in stilul companiei americane: ” Duminica la ora 14:00, la statuia lui Stefan cel Mare, avem mici, avem sarmale”, s-a putut citi pe panza afisata la „Nord”

Min 5: Jocul inceputului de partida se desfasoara in terenul galben-vervilor

Liviu Ciobotariu incepe meciul cu Viitorul Constanta cu doi atacanti. Argentinianul Abelairas a fost din nou lasat pe banca in locul sau intrand Patulea. Ultimele stiri despre echipa se pare ca i-au afectat si pe suporteri. Numarul lor este departe de cel al unei echipe aflate pe locul 4 in clasament. Cu 20 de minute inainte de fluierul de start, pe Municipal nu se afla mai mult de 200 de fani.

Echipele de start:

FC Vaslui :Cerniauskas, Celeban, Balaur, Ortiz, Musat, Madson, Razzotti, Gil Bahia, Patulea, Viveiros, Temwanjera

Rezerve: Straton, Cuero, Popovici, Abelairas, Buziuc, Prahic, Enescu

Viitorul Constanta: Balauru, Moga, Larie, Mitrea, Tosca, Lazãr, Daminutã, Bãlutã, Dicã, Tanase, Axente