Petrolul-FC Vaslui – 4-2, Romario marcheaza un gol de generic

Ambele echipe vor alinia la startul partidei 11-le de baza:
FC Vaslui :Ceriauskas, Cordos, Celeban, Sanmartean, Antal, Caue, Temwanjera, Musat, Salageanu, Madson, Prahic

Petrolul Ploiesti: Bornescu, Alcenat, Geraldo, Benga, Guilherme, Hoban, Romario, Walter Fernandez, Hamza, Teixeira, Albin.

Solidaritate Ploiesti – Pungesti
Galeria Petrolului va intra pe stadion abia in minutul 10, in semn de protest dupa incidentele cu Jandarmeria din weekend! Mai multi ultrasi sustin ca au fost batuti de fortele de ordine, care i-au intors din drumul spre Bucuresti inainte de Steaua – Petrolul. Fanii au afisat la peluza si un banner ” Domnesti, Ploiesti, Pungesti… Romania, unde esti?”

*Min 27: Gooolll FC Vaslui. Dupa o faza extraordinara facuta de Mike Tewmanjera, galben-verzi reusesc sa deschida scorul, autorul golului, Piotr Celeban. Polonezul reia mingea in poarta dupa o centrare precisa data de Sanmartean.

*Min 37:Ploiestenii reusesc sa restabileasca egalitatea dupa greseli in lant facute de defensiva vasluiana.

*Min 45: Dupa o prima repriza spectaculoasa, cele doua echipe intra la vestiare cu scorul de 1-1.

*Min70 : GOOLLLLL FC Vaslui. Pitro Celeban reuseste dubla dupa un corner executat de Sanmartean.

Min 90+2: Hoban duce meciul in prelungiri dupa ce reuseste sa-l invinga pe Cerniauskas cu o lovitura de cap.

Min 98: Geraldo Alves isi duce pentru prima data echipa in avantaj, dupa ce reuseste sa-l invinga pe Cerniauskas cu un sut imparabil.

Min 104: Cazuti la pamant. Galben-verzii mai primesc un gol iar calificarea devine o himera