11.9 C
29-mart.-2024

Meci întrerupt din cauza ploii torentiale

FC Vaslui – Slavia Praga (0-0, ’54)

OPRIT…Partida amicalã de ieri dintre FC Vaslui si Slavia Praga a fost încheiatã dupã doar 54 de minute de joc si asta deoarece o ploaie torentialã care mai târziu s-a transfãrmat în grindinã, nu le-a permis celor douã echipã sã ducã jocul pânã la final. De mentionat este faptul cã, în repriza secundã “galben-verzii” au beneficiat de o loviturã de pedeapsã, însã Raul Costin nu a reusit sã-l învingã pe portarul ceh.

Ploaia torentialã care s-a nãpustit asearã asupra Antalyei, a fãcut ca partida amicalã dintre FC Vaslui si Sparta Praga sã fie întreruptã de arbitru dupã doar 34 de minute de joc. 15 minute mai târziu vremea pãrea sã se linisteascã, meciul reluându-se de la scorul de 0-0. Repriza secundã a început într-un mod destul de alert de partea formatiei vasluiene. Liviu Antal a luat o fazã pe cont propriu, a pãtruns în careul cehilor însã în momentul în care a vrut sã trimitã mingea pe spatiul portii, a fost faultat destul de dur de portarul cehilor. Ambii jucãtori au avut nevoie de îngrijiri medicale, Antal fiind scos de pe teren de Viorel Hizo pentru a nu forta o accidentare mai gravã. Arbitrul partidei a acordat loviturã de la 11 metri pentru “galben-verzi”, însã sutul trimis pe poartã de Raul Costin a fost apãrat fãrã probleme de goalkeeperul cehilor. În minutul 54 de joc, arbitrul partidei a decis sã punã capãt întâlnirii si asta deoarece ploaia torentialã s-a transformat în grinidinã. Pentru meciul de asearã, Viorel Hizo a mizat pe urmãtorul “11”: Cerniauskas – Milanov, Cordos, Celeban, Sãlãgeanu – N’Doye, Caue – Antal, Stanciu, Nedzipi – Temwanjera(cãpitan). La pauzã au mai intrat Buhãescu si R. Costin.