|

IATÃ UNDE VETI VOTA LA REFERENDUM! (tabel)

Totul despre referendumul de duminicã

PREGÃTIRI DE FRAUDÃ… Peste 500 de sectii de votare sunt pregãtite pentru referendumul de duminicã, în judetul Vaslui. Mai precis, Prefectura si primarii au pregãtit 511 sectii de votare, mare lor majoritate deschise în sedii de scoalã, grãdinite sau licee. Uniunea Social-Liberalã (USL) este în culmea disperãrii, cu câteva ore înainte de deschiderea urnelor de vot. Statisticile le dau fiori celor din USL: 9.154.307 reprezintã numãrul minim de alegãtori necesar pentru ca referendumul sã fie validat. La Vaslui, se estimeazã cã vor iesi la vot în jur de 52% dintre alegãtorii cu drept de vot, în conditiile în care se pregãteste o fraudare a alegerilor fãrã precedent, la adãpostul noptii de duminicã, întrucât sectiile vor fi deschise pânã la miezul noptii!

Votul pentru referendum, în care românii vor fi întrebati dacã îl mai doresc ca presedinte pe Bãsescu, va începe duminicã dimineatã, la ora 7.00 si se va încheia la ora 23.00. Este pentru prima datã dupã 1989 când sectiile de votare vor fi deschise atât de mult timp, însã USL este atât de disperat sã scoatã lumea la vot încât ar fi în stare sã tinã deschise sectiile o sãptãmânã! Pe buletinele de vot, cei vor merge la sectiile de votare vor gãsi o singurã întrebare: „Sunteti de acord cu demiterea presedintelui României, domnul Traian Bãsescu?”. Cei care vor dori ca presedintele sã fie demis, vor trebui sã punã stampila pe “Da”, în timp ce aceia care se împotrivesc demiterii vor pune stampila pe “Nu”. Votul se va face pe baza actului de identitate sau a adeverintei care tine loc de act de identitate, anuntã autoritãtile. Vasluienii vor avea la dispozitie, în judet, 511 sectii de votare, un numãr egal cu sectiile care au fost deschise la alegerile din 10 iunie. În Vaslui vor fi deschise 51 de sectii de votare, în timp ce la Bârlad vor fi 47 de sectii. Vasluienii plecati în concediu în aceste zile trebuie sã stie cã vor putea vota atât de Litoral, cât si la munte sau acolo unde se aflã. În Mamaia sectiile de votare vor fi organizate în restaurantele Cleopatra, Aurora, Vatra, Sumerland-Mamaia Nord, Aqua Magic, Cazino Mamaia si hotelurile Bavaria Blu, Flora, Mercur-Minerva, Savoy, Modern, Tomis, Parc, Victoria, Doina, Riviera si Ambasador. În Mangalia va fi organizatã o sectie de vot la Sanatoriul Balnear, în statiunea Venus la hoteluri Vultur si Egreta, în Jupiter la Delta, în Neptun-Olimp, la hotelurile Dacia, Neptun si Maramures, în Cap Aurora la hotel Topaz, în Eforie la hotelul Astoria si restaurantul Falezã, în timp ce în statiunea Saturn acestea vor fi amplasate la restaurantele Pelican si Dunãrea. În Costinesti, acolo unde îsi petrec vacanta sute de tineri din judetul Vaslui, vor fi douã sectii, iar una din ele acoperã si “Halta Tabãra Costinesti – Calea Feratã”. Au drept de vot cetãtenii care au împlinit 18 ani pânã în ziua în care se desfãsoarã referendumul, cu exceptia persoanelor care si-au pierdut drepturile electorale prin condamnare judecãtoreascã, si nici persoanele puse sub interdictie din cauza unor deficiente psihice.

Ce trebuie sã stiti pentru a nu fi respins în sectia de votare…

Pentru a vota, va trebui sã prezentati actul de identitate – cartea de identitate, cartea de identitate provizorie sau buletinul. Elevii din scolile militare voteazã cu carnetul de serviciu militar. Dacã ati pierdut documentele de identitate, le puteti obtine în regim de urgentã. Programul de lucru de la Serviciil de Evidenta Populatiei din judetul Vaslui s-a extins, astfel încât se vor elibera documente de identitate si sâmbãtã (între ora 8.00 si ora 16.00) si chiar duminicã (între 8.00 si 22.00). Pentru vasluienii care muncesc în strãinãtate, trebuie spus cã vor putea vota în orice sectie, cu pasaportul sau cartea de identitate. Interesant este cã, fatã de alegerile locale, dacã nu sunteti în localitatea de domiciliu, puteti vota în orice altã sectie. Persoanele netransportabile din cauzã de boalã sau invaliditate pot solicita urna specialã, dacã au fãcut cerere. Aici se vor face foarte multe fraude, întrucât primarii USL vor solicita urna mobilã cât mai des posibil, estimeazã liderii PDL. Cererea se depune la biroul electoral al celei mai apropiate sectii de votare. La fel voteazã si persoanele aflate în arest preventiv. În privinta votãrii, alegãtorii trebuie sã stie cã vor intra singuri în cabine si vor stampila un singur pãtrat din cele douã aflate pe buletin, pentru ca buletinul sã fie valid. Dacã stampila depãseste laturile pãtratului, dar optiunea exprimatã este evidentã, buletinul de vot este valabil, nu se anuleazã. Va trebui sã verificati dacã la înmânarea buletinului de vot acesta are aplicatã pe verso stampila de control a sectiei de votare. Îndoirea gresitã a buletinului nu atrage nulitatea votului, dacã secretul votului este asigurat. În cazul în care alegãtorul, din motive temeinice, nu poate sã voteze singur (nu vede, de exemplu), are dreptul sã fie însotit. Însotitorul nu poate fi un membru al biroului electoral al sectiei de votare sau observator al referendumului. Fraudele vor fi posibile în cazul celor care voteazã de mai multe ori în sectii de votare de pe tot parcursul României, pentru cã USL nu a luat mãsuri pentru a depista, printr-un program electronic, pe cei care fac vot multiplu. Oficial, Autoritatea Electoralã Permanentã va verifica listele electorale utilizate la referendum, pentru a-i depista pe cei care au votat ilegal (fãrã drept sau de mai multe ori). În realitate, este aproape imposibil sã depistezi o persoanã care a votat de douã ori, neavând la dispozitie programe specializate.

Riscati sã ajungeti la închisoare!

Dacã, totusi, sunt persoane interesate sã fraudeze votarea, trebuie spus cã pedeapsa cea mai usoarã este legatã de violarea secretului votului, care este pedepsitã cu închisoare de 6 luni la 3 ani. Vasluienii care vor dori sã-si facã poze cu buletinul de vot riscã destul de mult, întrucât actiunea se va înscrie tot în latura penalã a violãrii secretului votului. Cei de la USL – foarte interesati sã scoatã lumea la vot împotriva presedintelui Bãsescu – trebuie sã stie cã mita electoralã – dacã va fi doveditã! – este sanctionatã cu închisoare de la 6 luni la 5 ani. Riscul este asumat atât de cel care face donatia, cât si de cel care primeste mita. Votul multiplu este sanctionat cu aceeasi pedeapsã, între 6 luni si 5 ani, iar Autoritatea Electoralã Permanentã anuntã cã va verifica timp de 60 de zile dacã acelasi CNP nu apare de mai multe ori pe listele cu votanti. Cea mai severã pedeapsã, de la 2 la 7 ani, este prevãzutã pentru persoanele care introduc în urne buletine false sau care furã stampilele de vot.

Referendumul pentru demiterea presedintelui 29 iulie 2012

DELIMITAREA SI NUMEROTAREA SECTIILOR DE VOTARE DIN JUDETUL VASLUI

NR_SV UNITATEA ADMINISTRATIV-TERITORIALÃ SEDIUL SECTIEI DE VOTARE DELIMITAREA SECTIEI DE VOTARE
1 MUN.VASLUI Casa de Cultura a Sindicatelor Vaslui, STR. Stefan cel Mare nr.81, in foaier STR. Stefan cel Mare(blocul nr.75), STR. Stefan cel Mare nr.75 (blocul U.J.C.M.) = STR. Stefan cel Mare (blocul nr.76) = STR. N.Balcescu (blocurile nr.77, 78) = STR. Hagi Chiriac (blocul nr.79) = STR. Ing. Badea Romeo (blocurile nr.80, 81) = STR. Stefan cel Mare (blocul nr.85) = STR. Stefan cel Mare (blocurile nr. 87, 88, 90, 91, 92, 93, 94, 95)
2 MUN.VASLUI Casa de Cultura a Sindicatelor Vaslui, STR. Stefan cel Mare nr.81, in foaier STR. Nicolae Balcescu (blocul nr. 60) = STR. Nicolae Iorga (blocurile nr.61,62) = STR. Vidin (blocurile nr.65, 66, 67,68) = STR. Nicolae Balcescu (blocul nr.86) = STR. Stefan cel Mare (blocurile nr.89, 199)
3 MUN.VASLUI Liceul Mihail Kogalniceanu, STR. Mihail Kogalniceanu nr.16 STR. Avântului = STR. Grigore Ureche = STR. Avantului (blocurile nr.46, 47, 48, 49, 50, 51) = STR. Nicolae Iorga(blocul nr.63) = STR. Vidin (blocul nr.64) = STR. Nicolae Iorga(blocul nr.83) = STR. Avantului (blocul nr.84) = STR. Maresal Prezan (blocul nr.110) = STR. Nicolae Iorga(blocul nr.111)
4 MUN.VASLUI Liceul Mihail Kogalniceanu, STR. Mihail Kogalniceanu nr.16 STR. M.Kogalniceanu (blocul nr.1) = STR. M.Kogalniceanu (blocul nr.2) = STR. Donici (blocurile nr.3, 4) = STR. M. Kogalniceanu si STR. Donici cu blocul nr. 5 = STR Cãlugãreni (blocurile nr. 6, 7, 8, 9, 10) = STR Donici (blocurile nr. 21, 23) = STR. Nicolae Iorga(blocul nr.45)
5 MUN.VASLUI S.C. COREVAS S.R.L., STR. Spiru Haret nr.3 STR. Calugareni = STR. Dobrogeanu Gherea = STR. Grivitei = STR. Spiru Haret = STR. Mihai Racovita = STR. Petru Rares = STR. Toma Caragiu = STR. Radu Negru = STR. Spiru Haret (blocul nr. 99) = STR. Radu Negru(blocul nr.262) = STR. Petru Rares (blocurile nr. 263, 264 )
6 MUN.VASLUI S.C. COREVAS S.R.L., STR. Spiru Haret nr.3 STR. Petru Rares (blocurile nr. 265, 267) = STR. Grivitei (blocurile nr.268, 269) = STR. Calugareni(blocul nr.270) = STR. Grivitei (blocul nr.271) = STR. Calugareni (blocul nr.272) = STR. Spiru Haret(blocul nr.273) = STR. Radu Negru (blocul nr.274)
7 MUN.VASLUI Cãminul de copii nr.15, STR. Eternitatii nr.1 STR. Gheorghe Asachi = STR. Matei Basarab = STR. Bujorilor = STR. Cornisei = STR. George Cosbuc = STR. Miron Costin = STR. Ion Creanga = STR. 1 Decembrie = STR. Al. Donici = STR. Eternitatii = STR. Mihai Eminescu = STR. Liliacului = STR. Livezilor = STR. Marasesti = STR. Andrei Muresanu = STR. Salcamilor = STR. Tipografiei = STR. Unirii = STR. Calugareni(blocul nr.11) = STR. Donici (blocurile nr.12, 13, 14 ) = STR. Calugareni (blocul nr.15) = STR. Donici (blocurile nr.16, 17,18, 19, 20 ) = STR. Calugareni (blocul nr.22)
8 MUN.VASLUI Scoala nr.3 „Constantin Parfene”, STR. Mihail Kogalniceanu nr.24 STR. Vasile Alecsandri = STR. Crizantemelor = STR. Dimitrie Cantemir = STR. I.L. Caragiale = STR. Delea = STR. Eroilor = STR. Maresal Prezan = STR Aleea Rozelor = STR. General Mihai Cerchez = STR. Maior Sontu
9 MUN.VASLUI Scoala nr.3 „Constantin Parfene”, STR. Mihail Kogalniceanu nr.24 STR. Ecaterina Teodoroiu = STR. col. Budeanu Aurel = STR. M. Kogalniceanu = STR. M.Kogalniceanu (blocurile nr.31, 32) = STR. V.Alecsandri (blocurile nr.36, 37) = STR. Avantului (blocul nr.44) = STR. M. Kogalniceanu = STR.Col.Ion Rebegea = STR. Col.Traian Oncescu
10 MUN.VASLUI Grãdinita nr.5, STR. Avântului STR. Mihail Kogalnicenu (blocurile nr.33, 34) = STR. Mihail Kogalnicenu (blocul nr.35) = STR. Vasile Alecsandri (blocurile nr.38, 39)
11 MUN.VASLUI Grãdinita nr.5, STR. Avântului STR. Vasile Alecsandri (blocurile nr.40, 41) = STR. Avântului si STR. Vasile Alecsandri (blocurile nr.42, 43) = STR. Nicolae Iorga (blocul nr.82)
12 MUN.VASLUI ROMSILVA R.A. filiala Vaslui, STR. Veteran Turcanu nr.61 Str.Victor Babes, Berzelor, Cazãrmii, Economiei, Cãpitan Filote Claudiu, Slt. Ionesei Adrian, Izvoarelor, Vasile Lupu, 8 Martie, Militari, Muncii, Narciselor, Progresului, 13 Septembrie, Solidaritãtii, Constantin Tãnase, Siret, Veteran Turcanu.
13 MUN.VASLUI Scoala Ajutãtoare Vaslui, STR. Spitalului STR. Spitalului , Eugen Barbu , General Guse , Ion Adam , Aleea Hulubat , Stefan cel Mare de la S.C.Constructii Montaj S.A. pana la limita administrativa cu localitatea componenta Moara Grecilor de la nr.232 pânã la nr.358 , STR. Victor Babes(Blocul nr.419) , STR. Spitalului(blocul nr.420) , STR. Filaturii(blocul nr.421)
14 MUN.VASLUI Scoala Ajutãtoare Vaslui, STR. Spitalului STR. Filaturii(Blocurile nr. 422, 423, 424,425, 428, 429, 430) , Camine Vastex .
15 MUN.VASLUI Scoala nr.10, STR. Victor Babes nr.1 STR. Stefan cel Mare (blocurile nr.409, 410) = STR. Vasile Lupu (blocurile nr.411, 412) = STR. Stefan cel Mare (blocurile nr.413, 414, 415) = STR. Vasile Lupu (blocurile nr.416, 417) = STR. Vasile Babes (blocul nr.418) = STR. Siret (blocul nr. 446)
16 MUN.VASLUI Scoala nr.10, STR. Victor Babes nr.1 STR. Slt. Ioanesei Adrian (blocurile nr.406, 407) = STR. Vasile Lupu (blocul nr.408) = STR. Sbl. Ioanesei Adrian (blocul nr.443) = STR. Vasile Lupu (blocurile nr.444, 445) = STR. Capitan Filote (blocurile nr.447,448) = STR. Siret (blocul nr.449)
17 MUN.VASLUI Scoala nr.2, STR. Stefan cel Mare nr.193 STR. Stefan cel Mare(blocurile nr.400,401,402, 403,404,405) = STR. Sublocotenent Ioanesie Adrian (blocurile nr.437) = STR. Bucuresti (blocurile nr.440, 441, 442)
18 MUN.VASLUI Liceul Sportiv, STR. Stefan cel Mare Str. Bogdan Voda , Bucovinei , Dimitrie Bolintineanu , Oltea Doamna , Stefan cel Mare de la intersectia cu strada Anton Pann pana la S.C.ELECTROMONTAJ de la nr.101 pânã la nr. 217 S.A. lotul Vaslui , str. Dimitrie Bolintineanu(Blocul nr. 137) , str. Stefan cel Mare(blocul nr.431) , Dimitrie Bolintineanu(Blocurile nr. 432, 433) , str. Stefan cel Mare(blocurile nr.434, 435) , str. Bucovinei(blocul nr.436) , str. Cazarmii(blocurile nr.438, 439).
19 MUN.VASLUI Grãdinita de copii nr.6, STR. Dimitrie Bolintineanu STR. Stefan cel Mare (blocurile nr. 133, 134) = STR. Scolii (blocurile nr.135, 136) = STR. Vasile Alecsandri (blocurile nr.138, 139) = STR. Alexandru cel Bun (blocul nr.186)
20 MUN.VASLUI Gradinita de copii nr.17, STR. Vasile Alecsandri nr.1 STR. Maresal Constantin Prezan (blocurile nr. 108, 109) = Caminul S.C.Confectii S.A. = STR. Maresal Constantin Prezan (blocurile nr. 121, 122) = STR. Vasile Alecsandri (blocurile nr.123, 124) = STR. Dimitrie Sturza (blocurile nr.125, 126, 127) = STR. Stefan cel Mare (blocurile nr.131, 132) = STR. Vasile Alecsandri si STR. Maresal Constantin Prezan cu blocul nr.112
21 MUN.VASLUI Scoala nr.5 „Stefan cel Mare”, STR. Constantin Prezan,nr.4 STR. Victoriei (blocul nr.100) = STR. Stefan cel Mare(blocul nr.101) = STR. Maresal Prezan (blocul nr.102) = STR. Walter Maracineanu (blocul nr.103) = STR. Stefan cel Mare (blocul nr. 104) = STR. D.Sturza (blocurile nr.105, 106, 107) = STR. Stefan cel Mare(blocurile nr.128, 129 , 130)
22 MUN.VASLUI Scoala nr.5 „Stefan cel Mare”, STR. Constantin Prezan nr.4 STR. Stefan cel Mare(Blocurile nr. 69, 70) = STR. Nicolae Iorga(blocul nr. 71) = STR. Victoriei (blocul nr.73) = STR. Stefan cel Mare (blocul nr.74) = STR. Stefan cel Mare (blocurile nr.151, 152) = STR. Husului(blocul nr.158) = STR. Stefan cel Mare(blocurile nr. 171, 172)
23 MUN.VASLUI Grãdinita de copii nr.11, STR. Cuza Voda nr.1 STR. Anton Pann = STR. Alexandru cel Bun = STR. Husului = STR. Plevnei = STR. Cuza Voda = STR. Dealului = STR. Cuza Voda (blocul nr. 162) = STR. Stefan cel Mare (blocul nr.173) = STR. Cuza Voda(blocul nr.174) = STR. Smardan (blocurile nr.175, 176)
24 MUN.VASLUI Grãdinita de copii nr.11, STR. Cuza Voda nr.1 STR. Smârdan (blocurile nr. 177,178, 179, 180) = STR. Cuza Voda si STR. Smârdan (blocul nr.181) = STR. Cuza Voda si STR. Smârdan (blocul nr.182) = STR. Cuza Voda si STR. Smârdan (blocul nr.183) = STR. Cuza Voda (blocul nr.184) = STR. Alexandru cel Bun(blocurile nr.185, 187)
25 MUN.VASLUI Liceul „Emil Racovita”, STR. Husului nr.48 STR. Stefan cel Mare (blocul nr.153) = STR. Husului (blocurile nr.154, 155, 156, 157, 159) = STR. Cuza Voda (blocurile nr.160, 161) = STR. Husului(blocurile nr.214, 215, 216, 217)
26 MUN.VASLUI Caminul de copii nr.16/Gradinita nr.12, STR. Husului nr.2 STR. Gh.Racovita si STR. Husului cu blocul nr.163 = STR. Husului (blocurile 164, 165, 166) = STR. Gh.Racovita(blocurile nr. 193, 195) = STR. Spatar Angheluta (blocul nr.198) = STR. Decebal (blocurile nr.207, 208, 209, 210) = STR. Spatar Angheluta(blocul nr.211) = STR. Decebal (blocurile nr.212, 213)
27 MUN.VASLUI Cãminul de copii nr.3, STR. Gh. Racovita nr.191 STR. Gheorghe Racovita (blocurile nr. 190, 191, 192, 194) = STR. Spatar Angheluta (blocul nr.196) = STR. Decebal (blocul nr.197) = STR. Gh.Racovita (blocurile nr.200, 201, 202) = STR. Decebal (blocurile nr. 203, 204, 205, 206)
28 MUN.VASLUI Sala Sporturilor Vaslui, STR. Decebal nr.1 STR. Decebal si STR. Ana Ipatescu (blocul nr.301) = STR. Decebal si STR. Ana Ipatescu (blocul nr.302) = STR. Ana Ipatescu (blocul nr.303) = STR. Stefan cel Mare (blocul nr.304) = STR. Ana Ipatescu (blocul nr.305)
29 MUN.VASLUI Sala Sporturilor Vaslui, STR. Decebal nr.1 Str. Ana Ipatescu , Stefan cel Mare de la pod Mosneagu pana la intersectia Str. Decebal, de la nr. 1 pânã la nr. 9, str. Ana Ipatescu (Blocurile nr.306, 307) , str. Decebal(blocul nr.308) , str. Ghica Voda(blocul nr.311) , str.Stefan cel Mare(blocurile nr.316, 317) , str. Dorobanti(blocul nr.335) , str. Stefan cel Mare(blocurile nr.336, 337).
30 MUN.VASLUI Scoala nr.6, STR. Stefan cel Mare nr.61 STR. Stefan cel Mare(blocurile nr. 34, 35, 36(M.F.A.) = STR. Stefan cel Mare(blocurile nr. 312, 313, 314) = STR. Traian(blocul nr.329) = STR. Stefan cel Mare(blocul nr.331) = STR. Avram Iancu (blocurile nr.332, 333) = STR. Republicii(blocul nr.334)
31 MUN.VASLUI Cãminul de copii nr.21, STR. Biruintei nr.1 STR. Republicii (blocul nr.367) = STR. Podurilor (blocurile nr.368, 369) = STR. Decebal (blocul nr.370)
32 MUN.VASLUI Cãminul de copii nr.21, STR. Biruintei nr.1 STR. Decebal (blocul nr. 372) = STR. Decebal si STR. Biruintei (blocurile nr.373, 374) = STR. Biruintei (blocul nr. 379)
33 MUN.VASLUI Scoala nr.9 „Vasile Alecsandri”, STR. Biruintei nr.1 STR. Alexandru Vlahuta = STR. Paiu = STR. Constantin Popovici = STR. Ceramica = STR. Garii = STR. Republicii si STR. Feroviari(blocul nr.363) = STR. Pacii(blocul nr.364)
34 MUN.VASLUI Scoala nr.9 „Vasile Alecsandri”, STR. Biruintei nr.1 STR. Decebal(blocul nr.375) = STR. Republicii (blocurile nr.376, 377) = STR. Biruintei (blocul nr.378) = STR. Republicii (blocul nr.380) = pavilioanele CFR-STR. Republicii (blocurile nr.26, 28) = STR. Podul Înalt = STR. Podul Inalt (blocul nr.40 G -fost cãmin C.E.T.)
35 MUN.VASLUI Grãdinita de copii nr.19, STR. Pacii nr.2 STR. Republicii (blocurile nr.350, 351) = STR. Podurilor (blocurile nr. 352, 353)
36 MUN.VASLUI Grãdinita de copii nr.19, STR. Pacii nr.2 STR. Pacii (blocurile nr.354, 355) = STR. Feroviari si STR. Pacii (blocul nr.362)
37 MUN.VASLUI Scoala nr.8 „Alexandra Nichita”, STR. Pacii nr.2 STR. Feroviari (blocurile nr. 356, 357) = STR. Pacii si STR. Republicii (blocul nr. 358)
38 MUN.VASLUI Scoala nr.8 „Alexandra Nichita”, STR. Pacii nr.2 STR. Feroviari (blocurile nr.359, 360) = STR. Podurilor (blocul nr. 361)
39 MUN.VASLUI Liceul Anghel Rugina, STR. Traian nr.1 STR. Dragos Vodã = STR. Dr. Draghici = STR. Libertatii (blocul nr.320) = STR. Republicii (blocul nr.321) = STR. Libertatii (blocurile nr.322, 323, 324) = STR. Zimbrului (blocul nr.325)
40 MUN.VASLUI Liceul Anghel Rugina, StradaTraian nr.1 STR. Zimbrului (blocul nr. 326) = STR. Dragos Voda (blocul nr.327) = STR. Traian(blocurile nr. 276, 277, 278) = STR. Dragos Voda(blocul nr. 285) = STR. Penes Curcanu (blocul nr.286) = STR. Traian(bloc nr.287-C2-bloc ANL)
41 MUN.VASLUI Scoala nr.4 „Elena Cuza”, STR. Mihai Viteazu nr.10 Str. 23 August = STR. Penes Curcanul = STR. Frunzelor = STR. Independentei = STR. Stefan cel Mare (de la intersectia cu strada Dragos Voda pana la intersectia cu strada Frunzelor nr. ,de la nr.18 pânã la nr. 45. ) = STR. Mihai Viteazul = STR. Tudor Vladimirescu = STR. Dragos Voda(Blocul nr.220) = STR. Traian(blocurile nr., 223, 224) = STR. Penes Curcanu(blocurile nr. 225, 226, 227) = STR. Traian(blocul nr. 228) = STR. Mihai Viteazu(blocul nr.275) = STR. Tudor Vladimirescu(Blocl nr.1-fost 25)
42 MUN.VASLUI Scoala nr.4 „Elena Cuza”, STR. Mihai Viteazu nr.10 STR. Penes Curcanu(Blocurile nr.229, 230, 231) = STR. Traian(blocurile nr.232, 233, 234,241, 242) = STR. Traian cu strada Zimbrului(blocul nr.328) =STR. Penes Curcanu(blocul nr. 284-C40-bloc sindicat) .
43 MUN.VASLUI Scoala nr.1 „Al. I. Cuza”, STR. Racova nr.69 STR. Albinelor = STR. Cantonului = STR. George Enescu = STR. Eduard Ghiga = STR. Libertatii = STR. 1 Mai = STR. 9 Mai = STR. Nicolae Milescu = STR. Oborului = STR. Ciprian Porumbescu = STR. Racova = STR. Emil Racovita = STR. Andrei Saguna = StradaTraian = STR. Buna Vestire = STR. Dr. Ghelerter = STR. I.H.Radulescu = STR. Andrei Saguna(blocul nr. 235) = STR. Traian (blocul nr.236) = STR. Penes Curcanu (blocul nr.237) = STR. Traian(blocul nr.243)
44 MUN.VASLUI Scoala nr.1 „Al. I. Cuza”, STR. Racova nr.69 STR. Traian (blocurile nr. 245, 249, 250) = STR. G.Enescu (blocurile nr.251,252) = STR. Traian (blocul nr. 253) = STR. G.Enescu (blocul nr.254) = STR. Traian (blocurile nr.279, 280, 281) = STR. Traian (blocul 283-I2 sau bloc ANL) = STR. Fabricii
45 MUN.VASLUI (Loc.Bahnari) Scoala cu clasele I-IV Bahnari, STR. Branistei Localitatea componenta Bahnari
46 MUN.VASLUI (Loc.Viisoara) Scoala cu clasele I-VIII Viisoara, STR. Egalitatii Localitatea componenta Viisoara
47 MUN.VASLUI (Loc.Moara Grecilor) Scoala cu clasele I-IV Moara Grecilor, STR. Gh. Doja STR. Octavian Goga = STR. Nicolae Tomita = STR. Emil Cojocaru = Localitatea componenta Moara Grecilor
48 MUN.VASLUI (Loc.Rediu) Scoala cu clasele I-IV Rediu, STR. Pompelor Localitatea componenta Rediu
49 MUN.VASLUI (Loc.Brodoc) Scoala cu clasele I-VIII Brodoc, STR. Constantin Brincoveanu Localitatea componenta Brodoc
50 MUN.VASLUI Liceul Stefan Procopiu, STR. Castanilor nr.1 Str. Castanilor = STR. Stefan Procopiu = STR. Valentin Silvestru = STR. Cãlugãreni (de la intersectie cu str. Stefan Procopiu pana la limita intravilan si zona canton CFR , de la nr.108 pânã la nr. 420. ) , Cãmine S.C. MOVAS S.A., S.C. MECANICA S.A. , bloc 1,2,3 , C1,C2,C3 = STR. Lacurilor = STR. Crangului.
51 MUN.VASLUI Grãdinita de copii nr.22 – Dispensar, STR. Metalurgiei STR. Metalurgiei = Bloc ANL = STR. Soseaua Bacãului = locuintele sociale situate in str. Soseaua Bacãului = Blocurile de locuinte C1 – C8 = STR. Alecu Beldiman = STR. Fagului = STR. Constantin Ciuhodaru
52 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 10, STR. I.C. Brãtianu nr. 35 STR. 22 Decembrie(fostã STR. Pietii) = STR. Luca Arbore (fostã STR. Arbore) = STR. Victor Babes = STR. Crângului = Aleea Crângului = Aleea Matei Corvin (fostã Aleea Crinilor) = Aleea Crizantemelor = Aleea Garoafelor = Aleea Ghioceilor = Aleea Lalelelor = Aleea Liliacului = STR. Moldovitei = STR. Anghel Saligny = STR. Sucevita = Aleea Trandafirilor
53 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 10, STR. I.C. Brãtianu nr. 35 STR. Arhimede = STR. Maresal Averescu = STR. Armand Cãlinescu = STR. Cerbului = STR. Constantin Costache (fostã STR. Sandor Peotofi) = STR. Henri Coandã = STR. Barbu Stefãnescu Delavrancea = STR. Dosoftei = STR. I.G.Duca = STR. Titu Maiorescu = STR. C.I.Parhon = STR. Ciprian Porumbescu = STR. Putna = STR. Emil Racovitã = STR. George Topârceanu
54 MUN.BARLAD Scoala Generala nr. 10 “GEORGE EMIL PALADE”, STR. I.C. Brãtianu nr. 35 STR. George Bacovia = Aleea Brândusa = STR. I.C.Brãteanu (fostã STR. 13 Decembrie) = Aleea Bujorilor = STR. Câmpia Libertãtii = STR. Cozia = STR. Dorna = STR. Dragomirna (fostã STR. 13 Decembrie) = STR. Mihai Eminescu (fostã STR. Olga Bancic) cu blocurile de locuinte situate la adresele nr. 1 (bl. I, bl. K) = Aleea Mihai Eminescu = Aleea Veronica Micle = STR. Mircea cel Bãtrân (fostã STR. Scolii) = Aleea Nucului = Aleea Paltin = Aleea Plopilor, = Aleea Salcâmilor = Aleea Sãlcioarei
55 MUN.BARLAD Scoala Generala nr. 7 “CÃPITAN GRIGORE IGNAT”, STR. 1 Mai nr. 4 STR. 1848 = STR. 1907 = STR. 1 Mai = Aleea 1 Mai = STR. Ion Chiricutã (fostã STR. Vasilescu Vasia) = STR. Doctor Emanoil Costin (fostã STR. Ion Arghirescu) = STR. Octavian Goga (fostã STR. Rãsãritului) = Fundãtura I Octavian Goga (fostã Fundãtura Teodor Enache) = Fundãtura II Octavian Goga (fostã Fundãtura Rãsãritului) = STR. Garabet Ibrãileanu = Fundatura Garabet Ibrãileanu = STR. Muzelor = Fundãtura Muzelor = STR. Alexandru Philippide (fostã STR. Ecaterina Varga) = STR. Ion Roatã = Fundãtura I Ion Roatã = Fundãtura II Ion Roatã = STR. Teiului = STR. Grigore Ureche(fostã STR. Panait Mosoiu) = STR. Venus(fostã STR. Babuschin)
56 MUN.BARLAD Scoala Generala nr. 7 “CÃPITAN GRIGORE IGNAT”, STR. 1 Mai nr. 4 STR. Islaz = Fundãtura Islaz = STR. Tudor Vladimirescu
57 MUN.BARLAD Colegiul National “Gheorghe Rosca Codreanu”, STR. Nicolae Bãlcescu nr. 11 STR. Constantin Brâncoveanu(fostã STR. Nicolae Hobjilã) = STR. Caraiman = STR. Panainte Chenciu (fostã STR. Barbu Lãzãreanu) = STR. Gheorghe Doja = STR. Nicolae Grigorescu = STR. Iorgu Juvara (fostã STR. Frederic Engels) = Fundãtura I Iorgu Juvara (fostã Fundãtura I Frederic Engels) = Fundãtura II Iorgu Juvara(fostã Fundãtura II Frederic Engels) = Fundãtura III Iorgu Juvara (fostã Fundãtura III Frederic Engels) = STR. Stefan Neagoe(fostã STR. Mihai Eminescu) = STR. Ion Neculce(fostã STR. Theodor Enache) = STR. Parcul Libertãtii = STR. Piatra Craiului = STR. Stefan Procopiu(fostã STR. Desrobirii) = STR. Ecaterina Teodoroiu = STR. Aurel Vlaicu = STR. Traian Vuia
58 MUN.BARLAD Colegiul National “Gheorghe Rosca Codreanu”, STR. Nicolae Bãlcescu nr. 11 STR. Tudor Arghezi(fostã STR. Bumbesti Livezeni) = STR. Octav Bãncila(fostã STR. Salva Viseu) = STR. Castanilor = Aleea Castanilor = STR. Ciresilor = Aleea Ciresilor = STR. Grivitei = STR. Sergent Major Ivascu = STR. Erou Sublocotenent Marin Lucian(fostã STR. Partizanilor) = STR. Locotenent Major Martac (fostã STR. 13 Decembrie) = STR. Erou Sublocotenent Olaru Cristian(fostã STR. Brigadierilor) = STR. Opanez = STR. Plevnei = STR. Poradim = Bariera Puiesti = STR. Nicolae Titulescu (fostã STR. Agnita Botorca)
59 MUN.BARLAD Colegiul National “Gheorghe Rosca Codreanu”, STR. Nicolae Bãlcescu nr. 11 STR. Aviatiei = STR. Nicolae Bãlcescu = Aleea Nicolae Bãlcescu = STR. Ion Codrescu(fostã STR. 30 Decembrie) = STR. Dãmbovitei = STR. Gheorghe Emandi (fostã STR. 11 Iunie) = STR. Costache Lupu (fostã Fundãtura Viitorului) = STR. Tudor Pamfile(fostã STR. Pictor Palos) = STR. Sublocotenent Pogonat(fostã STR. Rozelor) = STR. Pãun Pincio = STR. Stefan Zeletin(fostã STR. Theodor Niculutã)
60 MUN.BARLAD Scoala gimnazialã de Arte “N. N. Tonitza”, STR. Mihail Kogãlniceanu nr. 4 STR. Pictor Adamiu(fostã STR. Plantelor) = STR. Toma Chiricutã (fostã STR. Orizontului) = STR. Rosca Codreanu = STR. Garofitei = STR. Gladiolelor = STR. Lãcrãmioarei = STR. Panselutei = STR. Iorgu Radu(fostã Fundãtura Rosca Codreanu) = STR. Vasile Voiculescu (fostã STR. Platoului) = STR. Zimbrului
61 MUN.BARLAD Scoala gimnazialã de Arte “N. N. Tonitza”, STR. Mihail Kogãlniceanu nr. 4 STR. Alexandru cel Bun(fostã STR. Energiei) = STR. Bradului = STR. Ion Buzgadan (fostã STR. Fulgerului) = STR. Ion Luca Caragiale = STR. Doctor Codrescu = STR. Ion Creangã = STR. Constantin Hamangiu (fostã STR. Somesului) = STR. Sfântu Ioan (fostã STR. Progresului) = STR. Mihail Kogãlniceanu cu blocurile situate la nr. 2(bl. B), nr. 8(bl. A1′ ) = STR. Nicolae Tonitza (fostã STR. Cetinii) cu blocurile situate la nr. 3 (bl. A1, bl. A 2, bl. A3, bl. A4), nr. 4 (bl. B12, bl. B13 ) = STR. George Tutoveanu(fostã STR. Cãminului)
62 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 8, STR. Nicolae Tonitza nr. 20 BLV. Epureanu(fost BLV. Karl Marx) nr. 1 – 17 si nr. 2 -16 cu blocurile nr. 7 (bl. 3), nr. 9(bl. 4), nr. 10 – 12(bl. 5), nr. 15 (bl. B6), nr. 17 (bl. B7, B8) nr. 14(bl. B9)
63 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 8, STR. Nicolae Tonitza nr. 20 BLV. Epureanu (fost BLV. Karl Marx) nr. 19 – 37 si nr. 18 – 34 cu blocurile nr. 25 (bl. 6), nr. 26 (bl. 7), nr. 27 (bl. 8), nr. 29 (bl. 9), nr. 30 (bl. B5), nr. 32 (bl. B6),nr. 31 (bl. B8),nr. 23 (bl. B11),nr. 20 (bl. C2), nr. 23 (bl. D), nr. 30 (bl. D1),nr. 32 (bl. D2),nr. 34 (bl. B7),nr. 33 (bl. B9, B10), nr. 34 (bl. D3), nr. 37 (bl. V9),nr. 35 (bl. V10)
64 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 8, STR. Nicolae Tonitza nr. 20 BLV. Epureanu (fost BLV. Karl Marx) nr. 39 – 55 si nr. 36 – 44 cu blocurile nr. 47(bl. A1), nr. 49(bl. A2), nr. 51(bl. A3), nr. 53(bl. A4), nr. 55(bl. A5, bl. B1), nr. 53(bl. B2), nr. 51(bl. B3), nr. 49(bl. B4), nr. 42 (bl. C1), nr. 40(bl. D4), nr. 55(bl. F1), nr. 48(bl. V3), nr. 50(bl. V4), nr. 47(bl. V5), nr. 43(bl. V6), nr. 41(bl. V7), nr. 39(bl. V8)
65 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 8, STR. Nicolae Tonitza nr. 20 BLV. Republicii nr. 219 – 281, cu blocurile nr. 257(bl. A1), nr. 259(bl. A2), nr. 277(bl. A3, bl. B1), nr. 263(bl. B2), nr. 267(bl. B3), nr. 253 (bl. B4), nr. 277(bl. B5, bl. B6, bl. B7, bl. B8), nr. 237(bl. C1), nr. 279(bl. E3), nr. 277(bl. E4, bl. I1, bl. I2, bl. I3, bl. I4, bl. I5 ), nr. 279(bl. V1), nr. 281(bl. V2), nr. 277(bl. Z1, bl. Z2, bl. Z3, bl. Z4)
66 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã “MANOLACHE COSTACHE EPUREANU”, Aleea Parc nr. 1 Aleea Parc cu blocurile nr. 37(bl. C1), nr. 35(bl. C2), nr. 33(bl. C3), nr. 31(bl. C4), nr. 2(bl. D1), nr. 4(bl. D2), nr. 6(bl. D3), nr. 27(bl. D4), nr. 29(bl. D5), nr. 23(bl. E1), nr. 25(bl. E2), nr. 17(bl. G1), nr. 19(bl. G2), nr. 21(bl. G3)
67 MUN.BARLAD Colegiul “ALEXANDRU IOAN CUZA”, STR. Vasile Pârvan nr.1 BLV. Republicii nr. 300 -320, cu blocurile nr. 320(bl. 1, bl. 2, bl. 3, bl. 4), nr. 304(bl. CON, bl. E1), nr. 320(bl. GAR), nr. 304(bl. H3, bl. H4, bl. K1, bl. K2, bl. K3, bl. R1, bl. R2), nr. 320(bl. SHT)
68 MUN.BARLAD Colegiul “ALEXANDRU IOAN CUZA”, STR. Vasile Pârvan nr.1 BLV. Republicii nr. 264 – 298, cu blocurile nr. 298 (bl. 10), nr. 296(bl. 11), nr. 280(bl. A), nr. 284 (bl. C4), nr. 264(bl. K4), nr. 296(bl. Q), nr. 298(bl. S1), nr. 300(bl. Z5) = STR. General Naumescu (fostã STR. Ceahlãu) cu blocurile nr. 1(bl. B14), nr. 3(bl. D), nr. 5(bl. E), nr. 3(bl. Q114) = Aleea Veteranilor
69 MUN.BARLAD Colegiul “ALEXANDRU IOAN CUZA”, STR. Vasile Pârvan nr.1 STR. Siret, cu blocurile nr. 2 (bl. B), nr. 6(bl. C), nr. 11(bl. D1), nr. 2(bl. D2), nr. 6(bl. D3), nr. 8(bl. D4), nr. 5(bl. D5), nr. 6(bl. D6), nr. 5(bl. D7), nr. 2(bl. D9), nr. 17(bl. D10), nr. 18(bl. D18)
70 MUN.BARLAD Colegiul “ALEXANDRU IOAN CUZA”, STR. Vasile Pârvan nr. 1 STR. Vasile Pârvan (fostã stradã Sterian Dumbravã) casele nr. 1 – 9 si nr. 2- 14 cu blocurile nr. 4(bl. A1, bl. B1), nr. 7(bl. C), nr. 4(bl. C1, bl. D1, bl. D2, bl. D3, bl. D4, bl. D5, bl. D6, bl. F1, bl. G1, bl. G2, bl. I1, bl. I2, bl. Q2)
71 MUN.BARLAD Colegiul “ALEXANDRU IOAN CUZA”, STR. Vasile Pârvan nr. 1 STR. Vasile Pârvan(fostã stradã Sterian Dumbravã) casele nr.11 -35 si nr. 14- 64, cu blocurile nr. 17(bl. D6, bl. D8, bl. D9), nr. 11 – 17 (bl. D11), nr. 17(bl. D12, bl. D13), nr. 11 – 17 (bl. D14), nr. 17(bl. D15, bl. D16, bl. D17, bl. D18)
72 MUN.BARLAD Colegiul “ALEXANDRU IOAN CUZA”, STR. Vasile Pârvan nr. 1 STR. Vasile Pârvan (fostã stradã Sterian Dumbravã) blocurile nr. 53(bl. H5,bl. H6), nr. 80(bl. H9, bl. H10, bl. H11, bl. IPA, bl. S1), nr. 66(bl. S6), nr. 37(bl. Z3), nr. 11(bl. Z4), nr. 80(bl. Z4, bl. Z5, bl. Z6)
73 MUN.BARLAD Colegiul “ALEXANDRU IOAN CUZA”, STR. Vasile Pârvan nr. 1 STR. Vasile Pârvan (fostã stradã Sterian Dumbravã) blocurile nr. 80(bl. E2, bl. E4, bl. E5, bl. E6), nr. 78(bl. E7, bl. E8), nr. 80(bl. E9, bl. Z1, bl. Z2)
74 MUN.BARLAD Liceul Tehnologic “PETRU RARES“, STR. Petru Rares nr.41 STR. Simion Bãrnutiu (fostã STR. Solidaritãtii) = STR. Bistritei = STR. Closca = Fundãtura Closca I = STR. Costache Conache (fostã STR. Plugului) = STR. Miron Costin (fostã STR. Semãnãtorii) = STR. Crisan = STR. Grigore Ghica (fostã STR.Grapei) = STR. Vasile Goldis (fostã STR. Secerãtoarei) = STR. Avram Iancu = STR. Învãtãturii = STR. Luceafãrului = STR. Petru Maior (fostã STR. Batozei) = STR. G.G.Ursu (fostã STR. Fermelor)
75 MUN.BARLAD Liceul Tehnologic “PETRU RARES“, STR. Petru Rares nr.41 STR. 1877 (fostã STR. Desteptãrii) = STR. Vasile Alecsandri = STR. Decebal = Fundatura Decebal = STR. Iordache Gane (fostã STR. Bucur Ciobanu) = STR. Grahilor = STR. Horia = STR. Lunei = STR. Olteniei = STR. Puisor = STR. Petru Rares (fostã STR. Pescarilor) cu blocul Plombã situat la nr. 42 = STR. Revolutiei = STR. Soarelui = STR. Vornicu Sturdza (fostã STR. Fluturilor) = STR. Gheorghe Sincai (fostã STR. Luptãtorului) = STR. Tineretii = STR. Turda = STR. Virtutii
76 MUN.BARLAD Liceul Tehnologic “PETRU RARES“, STR. Petru Rares nr.41 STR. Ardeal = STR. General Cerchez (fostã STR. Eroului) = STR. Cãpitan Grigore Ignat (fostã STR.Gândirii) cu cãminele de nefamilisti nr. 1, nr. 2, nr. 3 = STR. Victor Ion Popa (fostã STR. 23 August)
77 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 6, “VICTOR IOAN POPA”, STR. Dimitrie Cantemir nr. 15 STR. Bogdan Vodã (fostã STR. Corabiei) = STR. Buridava = STR. Culturii = STR. Dimitriu Bârlad (fostã STR. Dragostei) = STR. Stefan Dumitrescu (fostã STR. Artei) = STR. Linistitã = STR. Milcov = STR. Motilor = STR. Anastase Panu (fostã STR. Muzicii) = STR. Pãcii = STR. Principatele Unite = Fundatura Principatele Unite = STR. C.A. Rosetti (fostã STR. Toamnei) = STR. Theodor Rosetti (fostã STR. Rosiei) = STR. Sucidava = STR. Traian (fostã STR. Tractorului) = Fundãtura I Traian (fostã Fundãtura Tractorului I) = Fundãtura II Traian (fostã Fundãtura Tractorului II) = Fundãtura III Traian (fostã Fundãtura Tractorului III) = Fundãtura IV Traian (fostã Fundãtura Tractorului IV) = STR. Vulturilor
78 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 6, “VICTOR IOAN POPA”, STR. Dimitrie Cantemir nr. 15 STR. Bãltãretului = STR. Alexandru Beldiman(fostã STR. Triumfului) = STR. Burebista (fostã STR. Steagu Rosu) = STR. Dochia = STR. Dumbrava Rosie (fostã STR. Katiusa) = STR. Dunãrii = STR. Elena Doamna = Fundãtura I Elena Doamna = Fundãtura II Elena Doamna = Fundãtura III Elena Doamna = STR. Înfrãtirii = STR. Gheorghe Marinescu (fostã STR. Pasteour) = STR. Mãrãsesti = STR. Muncii = STR. Oituz = STR. Costache Robu (fostã STR. Stahanov) = STR. Rovine = STR. Sãnãtãtii = STR. Trestiana cu blocurile nr. 5 (bl. B2), nr. 6(bl. B3) = STR. Tuchiloaia (fostã STR. Întrecerii) = STR. Vrancei = STR. Zefirului
79 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 6, “VICTOR IOAN POPA”, STR. Dimitrie Cantemir nr. 15 STR. Dimitrie Cantemir = Fundãtura Dimitrie Cantemir = STR. Alexandru Ioan Cuza = STR. Alexandru Vlahutã = Fundãtura I Alexandru Vlahutã = Fundãtura II Alexandru Vlahutã = Fundãtura III Alexandru Vlahutã
80 MUN.BARLAD Casa de Culturã a Sindicatelor “GEORGE TUTOVEANU”, STR. 1 Decembrie nr. 2 STR. 1 Decembrie (fostã STR. Victoriei) cu blocurile nr. 1 (bl. PLOMBÃ), nr. 9 (bl. 9), nr. 11(bl. ONT), nr. 12 – 16 (bl. X2) = Piata Victoriei cu blocurile nr. 5(bl. C1, bl. C2) = STR. Gheorghe Asachi (fostã STR. Sunteia si fostã STR. Leningrad) cu blocurile nr. 10 (bl. H1-3), nr. 2(bl. G1-5), nr. 7(bl. X1) = STR. Comuna din Paris cu blocurile nr. 1(bl. 1), nr. 2(bl. 2), nr. 1(bl. A1, bl. A2) = STR. Vasile Conta (fostã STR. Filozofiei) = STR. Ioan Popescu (fostã STR. Electricitãtii) = BLV. Republicii nr. 217 (bl. UMPS) = STR. Transilvaniei
81 MUN.BARLAD Casa de Culturã a Sindicatelor “GEORGE TUTOVEANU”, STR. 1 Decembrie nr. 2 STR. Stroe Belloescu cu blocul M1-4 situat la nr. 1 = Fundatura Stroe Belloescu = STR. Nicolae Iorga (fostã STR. Moldovei) cu blocurile nr. 20(bl. 2), nr. 2 (bl. H1-3), nr. 5 (bl. I1-2), nr. 1(bl. U1-11), nr. 7 (bl. V1-4) = Fundãtura Nicolae Iorga = STR. Vasile Lupu cu blocurile nr. 12(bl. 4), nr. 5 (bl. C7), nr. 2 (bl. U1-11)
82 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã “PRINCIPESA ELENA BIBESCU”, STR. Popa Sapcã nr. 5 STR. Cetatea de Pãmânt (fostã STR. Ion Iacomi) si blocul C1-2, nr. 6 = STR. Dreptãtii nr. 10(bl. D1-8) = STR. Fagului nr. 4 (bl. D1-8) = STR. Ana Ipãtescu cu blocul C1 situat la nr. 1 = BLV. Republicii nr. 111 – 211 si nr.118 – 260 cu blocurile nr. 190 (bl. 1 – 3), nr. 165 (bl. CONEL), nr. 200 (bl. D1-8), nr. 185 bl. G1-2), nr. 199 (bl. IAS), nr.197(bl. I1-2), nr. 201(bl. PLOMBÃ), nr. 181 (bl. S1-2) = STR. Stefan cel Mare cu blocurile nr. 1(bl. B1-3), nr. 3(bl. C3), nr. 4 (bl. D9-10), nr. 29 (bl. X3)
83 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã “PRINCIPESA ELENA BIBESCU”, STR. Popa Sapcã nr. 5 STR. Doctor Bagdasar = STR. Bicaz = STR. George Cosbuc = STR. Ioan Vodã (fostã STR. Vasile Roaitã) = STR. Sfãntu Ilie (fostã STR. Kirov) = STR. Minerva = STR. Paloda = STR. Popa Sapca = STR. Posta Veche (fostã STR. Maiacovschi) = STR. Prutului cu blocul D3, situat la nr. 10 = STR. Mihail Sadoveanu = STR. Alexandru Sahia = Fundãtura I Alexandru Sahia = STR. Colonel Simionescu Sava (fostã STR. Zorilor) cu blocurile nr. 35(bl. D5), nr.16(bl. E6, bl.E7, bl. E8) = STR. Soveja = STR. Tutovei = Fundãtura I Tutovei = Fundãtura II Tutovei = Fundãtura III Tutovei = STR. Trei Ierarhi (fostã Fdt. Soveja) = STR. Doctor Weinfeld = Fundãtura Zorilor
84 MUN.BARLAD Scoala Generala nr. 2 “VASILE PÂRVAN” , BLV. Primãverii nr. 16 STR. Mihai Viteazul cu blocurile nr.1(bl. B1), nr. 5 (bl. B2), nr. 7(bl. C2), nr. 9 (bl. C4), nr. 11(bl. C5)
85 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 2, BLV. Primãverii nr. 16 STR. Mihai Viteazul casele si blocurile nr.4(bl. D1), nr. 6 (bl. D2), nr. 8 (bl. D4)
86 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 2, BLV. Primãverii nr. 16 BLV. Primãverii casele si blocurile nr. 1(bl. A), nr. 10 (bl. C3), nr. 19 (bl. C3), nr. 8 (bl. C4), nr.1 (bl. CFR), nr.4(bl. D3, bl. D4)
87 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã nr. 2, BLV. Primãverii nr. 16 BLV. Primãverii cu blocurile nr. 1 – 11(bl. C1-11), nr. 15 (bl. C2), nr. 17(bl. G7), nr.16 (bl. G8)
88 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã “GEORGE TUTOVEANU”, STR. Carpati nr. 5 STR. Corneliu Coposu = STR. Grigoras Dinicu = STR. George Enescu (fostã STR. Cereale) cu blocurile nr. 6(bl. G1), nr. 4(bl. G2), nr. 1(bl. G5), nr. 2(bl. G6) = STR. Fãgãras = STR. Florilor cu blocurile nr. 5(bl. A4), nr. 3(bl. A5), nr. 1(bl. A6) = STR. Hotin (fostã STR. Stefu) nr. 2(bl. E10), nr. 4(bl. E11), nr. 6(bl. E12), nr. 1(bl. J1), nr. 3(bl. J2) = STR. Lãmâita (fostã STR. Onofrenco) cu blocurile nr. 22 (bl. D1), nr. 12(bl. G3), nr. 20 (bl. G4) = STR. Iuliu Maniu = STR. Anton Pann = STR. Ion Voicu
89 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã “GEORGE TUTOVEANU”, STR. Carpati nr. 5 STR. General Vasile Milea (fostã STR. Ferãstraie) cu blocurile nr. 4(bl. A1U), nr. 2(bl. C1-11, bl. CFR, bl. D1, bl. P1, bl. P2, bl. P3, bl. P4, bl. V1, bl. V1-G)
90 MUN.BARLAD Scoala Gimnazialã “GEORGE TUTOVEANU”, STR. Carpati nr. 5 STR. Vãrãriei cu blocurile nr. 18(bl. A1), nr. 14(bl. A2), nr. 12(bl. A3), nr. 6(bl. A5), nr. 5(bl. B1), nr. 2 (bl. B2, bl. C1-11), nr. 1(bl. D1,bl. D2), nr. 82(bl. E6), nr. 21(bl. G3), nr. 51(bl. G6), nr. 55(bl. G7)
91 MUN.BARLAD Liceul Pedagogic “ALEXANDRU VLAHUTÔ, STR. Lirei nr. 15 STR. Lirei cu blocurile nr. 35 (bl. ANL), nr. 30(bl. E1), nr. 32 (bl. E2), nr. 34(bl. E3), nr. 36(bl. E4), nr.38(bl. E5), nr.40(bl. E6), nr. 42(bl. E7) = STR. Profesor Doctor Gheorghe Vrabie (fostã STR. Trotus) cu blocurile nr. 91(bl. E7), nr. 93(bl. E8), nr. 85 (bl. E9), nr. 58 (bl. I3), nr. 60(bl. I4), nr. 62(bl. I5)
92 MUN.BARLAD Liceul Pedagogic “ALEXANDRU VLAHUTÔ, STR. Lirei nr. 15 STR. Lirei cu blocurile nr. 51(bl. F1), nr. 57(bl. F2), nr. 10,nr. 50 (bl. G5, bl. K1), nr. 8(bl. K2), nr. 4(bl. L1) nr. 43(bl. V1), nr. 37(bl. V2), nr. 31(bl. V3)
93 MUN.BARLAD Liceul Pedagogic “ALEXANDRU VLAHUTÔ, STR. Lirei nr. 15 STR. Carpati cu blocurile nr. 2(bl. A1), nr. 4(bl. A2), nr. 6(bl. A3), nr. 10 (bl. A4), nr. 8(bl. B1), nr. 2(bl. G4), nr. 24(bl. O1, bl. O2)
94 MUN.BARLAD Liceul Pedagogic “ALEXANDRU VLAHUTÔ, STR. Lirei nr. 15 STR. Epioscop Iacob Antonovici (fostã Aleea Trotus) cu blocurile nr. 30 (bl. J3), nr. 27(bl. K3, bl. K4), nr. 42(bl. K5), nr. 17(bl. L2), nr. 28(bl. N1), nr. 26(bl. N2), nr. 20(bl. N3), nr. 8(bl. O3), nr. 10(bl. O4), nr. 14(bl. O5)
95 MUN.BARLAD Grãdinita cu program prelungit, STR. Dragos Vodã nr. 26 STR. Dorobanti = STR. Dragos-Vodã (fostã STR. Susaicov) cu blocurile nr. 27 (bl. B6), nr. 33 (bl. B7), nr. 60(bl. C1), nr. 46(bl. C2), nr. 34 (bl. C3), nr. 27(bl. P4), nr.78(bl. P5), nr. 90(bl. P7-8), nr. 49 (bl. P9) = STR. Frunzelor nr. 10(bl. N4) = STR. Palermo = STR. Rosiori = STR. Saturn = STR. Sfintii Voevozi (fostã STR. Înainte) = STR. Suceava = STR. Uranus
96 MUN.BARLAD Grãdinita cu program prelungit, STR. Dragos Vodã nr. 26 BLV. Republicii nr.1 -109 si nr. 2 -116 cu blocurile nr. 41(bl. B2), nr. 73(bl. B3), nr. 75 (bl. B4), nr. 85(bl. B5), nr. 12(bl. G1), nr. 2(bl. G2), nr. 18(bl. I1), nr. 30(bl. I2), nr. 39(bl. P1),nr. 25(bl. P3), nr. 1(bl. P10)
97 MUN.BARLAD Grãdinita cu program prelungit, STR. Dragos Vodã nr. 26 STR. General Magheru cu blocurile nr. 3 (bl. C4), nr. 5(bl. C5), nr. 7(bl. C6) = BLV. Republicii cu blocurile nr. 46(bl. M1), nr. 48(bl. M2), nr. 50(bl. M3), nr. 60(bl. M4), nr. 70(bl. M5), nr. 100(bl. M6) = Soseaua Tecuciului
98 MUN.HUSI Asociatia Agricola “Corni” Drum Mihai Romila = Fundatura Rotundoaia = STR. Anton Adam = STR. Barbu Delavrancea = STR. Cotroceni = STR. Deal Cotroceni = STR. Dumitru Cotlon = STR. Dumitru Hodea = STR. Gheorghe Tucanu = STR. Iojup Radu = STR. Ion Patras = STR. Petru Filip = STR. Rotundoaia = STR. Sara
99 MUN.HUSI Scoala Profesionala “Sf.Ecaterina” Husi, STR. Dobrina Aleea Dobrina = Drum Constantin Florescu = Drum Constantin Pivniceru = Drum Gavril Vicol = Fundatura Dobrina = Fundatura Saca = STR. Alexandru Ghitescu = STR. Crinilor = STR. Dobrina = STR. Doctor Gheorghe Balan = STR. Gãrii = STR. Saca = Soseaua Husi – Crasna = Soseauau Husi – Iasi
100 MUN.HUSI Fostul local al Spitalului Municipal Husi – Sectia Pediatrie, STR. 1 Decembrie nr. 14 STR. 1 Decembrie
101 MUN.HUSI Liceul Teoretic”Cuza Voda”, STR. Mihail Kogalniceanu Aleea Mihail Kogalniceanu = Aleea Stadionului = STR. Mihail Kogalniceanu
102 MUN. HUSI Cresa Husi, STR. Cpt. N. N. Cisman nr. 26 Drum Combinat = Drum Dumitru Donea = Drum Gh. Alexandrescu = Fundãtura Cãlãrasi = Fundãtura Cpt. N. N. Cisman = Fundãtura Gheorghe Vieru = Fundãtura Movilelor = Fundãtura Preot Isãcescu = Fundãtura Stefan Ionescu = Fundãtura Viilor = Fundãtura Viticulturii = STR. Cãlãrasi = STR. Castroian = STR. Cpt. N. N. Cisman = STR. Erou Sergent Toma Anton = STR. Ion Cernãtescu = STR. Ion Ursulescu = STR. Movilelor = STR. Schit (numere impare 23 – T, numere pare 12 – T) = STR. Sgt. Major Erou Arhire St. = STR. Stupinei = STR. Viilor
103 MUN.HUSI Liceul Agroindustrial, STR. I.A.Anghelus STR. Eroilor
104 MUN.HUSI Scoala Generala nr.3, STR. Mihail Kogalniceanu STR. Scolii
105 MUN.HUSI Scoala Generala nr.3, STR. I.L.Caragiale Fundatura Lt.Octav Hagiu = Fundatura Pavel Tacu = Str.Aerodromului = STR. Doctor Cherimbach STR. Gheorghe Frent = STR. Lacramioarelor = STR. Lt.Octav Hagiu = STR. Mihai Eminescu = STR. Nedelcu = STR. Pavel Tacu = STR. Stefan Cãlugãru = STR. Stefan cel Mare (numere impare 1 – 79, numere pare 2 – 14B) = STR. Vâlciu Veteran
106 MUN.HUSI Scoala Generala nr.3, STR. I.L.Caragiale STR. Albita = STR. Alexandru Ionescu = STR. Barbu Lãutaru = STR. Cpt.Ianculescu = STR. Crucii = STR. Dumitru David = STR. Episcopiei = STR. Fântânilor = STR. Frunzelor = STR. Gheorghe Gociu = STR. Gheorghe Parpalea = STR. I.L.Caragiale = STR. Iftene Cãciulã = STR. Lt.Mucenic = STR. Maior Popescu = STR. Melchisedec = STR. Paul Barais = STR. Petru Nicolau = STR. Plaiului = STR. Rãiesti = STR. Stefan Burghelea = STR. Sulfinei = STR. Toader Gaitã = STR. Zorilor
107 MUN.HUSI Casa de Cultura Husi, STR. Alexandru Giugaru nr.1 STR. Alexandru Giugaru = STR. Crizantemelor = STR. General Teleman = STR. I. AL. Anghelus
108 MUN.HUSI Scoala Generala nr.1, STR. Alexandru Ioan Cuza Drum Cotoi = STR. Alexandru Vlahutã = STR. C. Chelaru = STR. Cpt. Carp = STR. Diaconu Irimia = STR. Doctor N. Lupu = STR. Florilor = STR. George Cosbuc = STR. Lt. Aviator Mitache = STR. Luceafarul = STR. Meleti Istrati = STR. Sf. Gheorghe
109 MUN. HUSI Scoala Generala nr.1, STR. Alexandru Ioan Cuza STR. Al. I. Cuza = STR. Schit (numere impare 1 – 21, numere pare 2 – 10)
110 MUN.HUSI Scoala Generala nr.2, STR. Alexandru Ioan Cuza Aleea Sfintii Voievozi = BLV. 1 Mai = STR. 14 Iulie = STR. Lt. Nicolae Teodoru = STR. M. Ralea = STR. Sf. Dumitru = STR. Toader Tocu
111 MUN.HUSI Scoala Generala nr.2, STR. Stefan cel Mare STR. Calea Basarabiei ( numere impare 1 – 81, numere pare 2 – 88) = STR. Jomir = STR. Piata Victoriei = STR. Stefan Cel Mare (numere impare 81 – T, numere pare 16 – T)
112 MUN.HUSI Scoala Generala nr.2, STR. Stefan cel Mare STR. Ioan Vodã cel Viteaz = STR. Alexandru cel Bun = STR. Amurgului = STR. Arinului = STR. Arion = STR. Bradului = STR. Ciusmeaua Drãgoi = STR. Constantin David = STR. Costache Negri = STR. Cpt.Anastasiu = STR. Dimitrie Cantemir = STR. Dimitrie Sturza = STR. Gheorghe Vãtafu = STR. G-ral Poenaru = STR. Iancu Postu = STR. Ivanciu Ispas = STR. Lt. Dumitru Radu = STR. Lt. Gavril Teodoru = STR. Maior Popovici = STR. Matei Stoenescu = STR. Neagoe Basarab = STR. Nicolae Balcescu = STR. Nicolae Popa = STR. Petru Tomescu = STR. Plt.Rîscanu = STR. Preot Ion Coman = STR. Scarlat Rosetti = STR. Sf. Ion = STR. Tudor Vladimirescu = STR. Vâlciu Zaharia = STR. Vasile Alecsandri = STR. Zidari
113 MUN.HUSI Scoala Generala nr.5, STR. Corni Fundatura Bariera Pascal = Fundatura Erou Frentescu = Fundatura Erou Ursan = STR. Iojup Patrascu = STR. Anton Iacob = STR. Bariera Pascal = STR. Corni = STR. Dumitru Dodan = STR. Dumitru Patras
114 MUN.HUSI Scoala Generala nr.5, STR. Corni Drum Tomitã Patras = STR. Erou Frentescu = STR. Erou Ursan = STR. Eternitatii = STR. Gheorghe Doja = STR. Haralambie Moisã = STR. Ion Balint = STR. Ion Ianos = STR. Mos Ion Roatã = STR. Salcâmului = STR. Turbata = STR. Vasile Croitoru = STR. Vasile Tîmpu
115 MUN.HUSI Scoala Generala nr.4, STR. Anton Sârbu Drum Costin = Drum Râpanu = Drum Zachiu = Fundãtura Ana Ipãtescu = STR. 22 Decembrie = STR. Ana Ipatescu = STR. Anton Sârbu = STR. Grãdinari = STR. Libertãtii = STR. Lt.Drãgulet
116 MUN.HUSI Scoala Generala nr.4, STR. Anton Sârbu Fundãtura Prut = STR. Husi – Voloseni = STR. Avântului = STR. Costache Olãreanu = STR. Dacia = STR. Gheorghe Bucur = STR. Gheorghe Paveliu = STR. Ieremia Movilã = STR. Ion Creangã = STR. Ion Esanu = STR. Ion Minulescu = STR. Moldovei = STR. Nicolae Polojan = STR. Obor = STR. Orizontului = STR. Popa Stefan Iliescu = STR. Primãverii = STR. Prut = STR. Stefan Dimitrescu = STR. Toma Kisacov = STR. Vasile Lupu
117 MUN.HUSI Agentia de Plãti si Interventii în Agriculturã, Soseaua Husi-Drânceni nr.16 Drum Recea = STR. Anastasie Panu = STR. Calea Basarabiei (numere impare 83 – T, numere pare 90 – T) = STR. Doctor Hortolomei Neculai = STR. Episcop Grigore Leu = STR. G-ral Dabija Neculai = STR. Gugiuman Ion = STR. Recea = Sos. Husi – Stãnilesti = Sos. Husi – Drânceni
118 ORS.MURGENI-centru Casa de Cultura Murgeni Centru cu strazile: Strada Panait Sarbu = Strada Elan = Strada Aleea Ciulinilor = Strada Aleea Feroviarilor = Strada Coman Ghenuta nr.1 – 25, 2 – 52 = Strada Raianu Ion = Strada Alecu Sturdza = Strada Stefan cel Mare = Strada Lazar Donca nr.1- 51 = Strada Stadion = Strada Dimitrie Cantemir nr.1, 2 – 61 = Strada Energiei = Strada Emil Juvara nr.2 – 46, 1 – 91 = Strada Eugen Mitrofan = Strada Filaturii = Strada I.C. Balmus = Strada ing. Vasile Dumitriu
119 ORS.MURGENI – Satul nou Scoala din cartierul Satul Nou Cartier Satul nou cu strazile: Strada Coman Ghenuta nr. 27 – 59, 54 -104 = Strada Lazar Donca nr. 2 – 44 = Strada Dimitrie Cantemir nr. 63 -127 = Strada Emil Juvara nr.48-138, 93 – 215 = Strada Aleea Mihoanea = Strada Aleea Salcamilor = Strada Antohi Petru = Strada Aurel Negara = Strada Valea Elanului = Strada Viilor
120 ORS.MURGENI (SAT Carja) Scoala Carja SAT Carja
121 ORS.MURGENI (SAT Floreni) Scoala Floreni SAT Floreni
122 ORS.MURGENI (SAT Latesti) Scoala Latesti Sat.Latesti
123 ORS.MURGENI (SAT Raiu) Scoala Raiu SAT Raiu
124 ORS.MURGENI (SAT Sarateni) Scoala Sarateni SAT Sarateni
125 ORS.MURGENI (SAT Schineni) Scoala Schineni SAT Schineni
126 ORS.NEGRESTI Casa de Culturã Negresti, STR. M.Kogãlniceanu nr.4 STR. M. Sadoveanu = STR. 1 Decembrie = STR. M. Kogãlniceanu = STR. Dimitrie Cantemir
127 ORS.NEGRESTI Casa de Culturã Negresti,STR. M.Kogãlniceanu nr.4 STR. 1 Mai = STR. Unirii = STR. Negrea = STR. Gãrii = STR. N. Bãlcescu
128 ORS.NEGRESTI Cantina de Ajutor Social Negresti, STR. Pietii nr.1 STR. Abator = STR. G. Enescu = STR. C. Porumbescu = STR. Dacia = STR. I. L. Caragiale = STR. Oborului = STR. I. Creangã = STR. Nouã = STR. Florilor = STR. M. Eminescu = STR. Eternitãtii = STR. Pãcii = STR. Nucului = STR. Rozelor = STR. V. Alecsandri = STR. Plopilor = STR. Casa Apelor = STR. Decebal = STR. Micsunelelor = STR. Pietii = STR. Stadionului = STR. 8 Martie = STR. Bârladului = STR. Libertãtii = STR. Ghe. Doja = STR. Tudor Vladimirescu = STR. Aleea Nucilor
129 ORS.NEGRESTI Scoala Generalã (sat) Negresti- STR. A.I.Cuza nr.35 STR. Slt. Miticã Vasiliu (fostã Florãriei) = STR. 13 Septembrie = STR. 1 Iunie = STR. A. I. Cuza = STR. I. C. Frimu = STR. M. Viteazu = STR. Stefan cel Mare = STR. C. A. Rosetti = STR. Traian = STR. N. Iorga = STR. Horia = STR. Closca = STR. Crisan = STR. G. Cosbuc = STR. Viorelelor = STR. Zugravi = STR. Nicolae Grigorescu
130 ORS. NEGRESTI(SAT Valea Mare) Scoala Generalã Valea Mare SAT Valea Mare
131 ORS. NEGRESTI(SAT Poiana) Scoala Generalã Poiana SAT Poiana
132 ORS. NEGRESTI(SAT Cioatele) Scoala Generalã Cioatele SAT Cioatele
133 ORS. NEGRESTI(SAT Parpanita) Scoala Generalã Parpanita SAT Parpanita
134 ORS. NEGRESTI(SAT Glodeni) Cãminul Cultural Glodeni SAT Glodeni
135 ORS. NEGRESTI(SAT Cãzãnesti) Scoala Generalã Cãzãnesti SAT Cãzãnesti
136 COM. ALBESTI (SAT Albesti) Scoala generalã Albesti SAT Albesti
137 COM. ALBESTI (SAT Corni Albesti) Scoala generalã Corni Albesti SAT Corni Albesti
138 COM. ALBESTI (SAT Crasna) Scoala generalã Crasna SAT Crasna
139 COM. ALBESTI (SAT Gura Albesti) Scoala generalã Gura Albesti SAT Gura Albesti
140 COM. ALEXANDRU VLAHUTÃ (SAT Alexandru Vlahutã) Scoala cu clasele I-VIII, Alexandru Vlahutã SAT Alexandru Vlahutã
141 COM. ALEXANDRU VLAHUTÃ (SAT Ghicani) Scoala cu clasele I-IV, Ghicani SAT Ghicani
142 COM. ALEXANDRU VLAHUTÃ (SAT Buda) Scoala cu clasele I-IV, Buda SAT Buda
143 COM. ALEXANDRU VLAHUTÃ (SAT Morãreni) Scoala cu clasele I-IV, Morãreni SAT Morãreni
144 COM. ALEXANDRU VLAHUTÃ (SAT Floresti) Scoala cu clasele I-VIII, Floresti SAT Floresti
145 COM. ARSURA (SAT Arsura) Scoala cu clasele I-IV Arsura SAT Arsura
146 COM. ARSURA (SAT Fundãtura) Scoala generalã Fundãtura SAT Fundãtura
147 COM. ARSURA (SAT Pihnesti) Scoala generalã Pihnesti SAT Pihnesti
148 COM. ARSURA (SAT Mihail Kogãlniceanu) Scoala generalã Mihail Kogãlniceanu SAT Mihail Kogãlniceanu
149 COM. BANCA (SAT Gara Banca) Scoala cu clasele I-VIII, Gara Banca, corpul B SAT Gara Banca = SAT Salcioara
150 COM. BANCA (SAT Banca) Scoala cu clasele I-VIII, Banca SAT Banca
151 COM. BANCA (SAT Ghermãnesti) Scoala cu clasele I-IV, Ghermãnesti SAT Ghermãnesti
152 COM. BANCA (SAT Stoisesti) Scoala cu clasele I-IV, Stoisesti SAT Stoisesti
153 COM. BANCA (SAT Tifu) Scoala cu clasele I-VIII, Tifu SAT Tifu
154 COM. BANCA (SAT 1 Decembrie) Scoala cu clasele I-IV, 1 Decembrie SAT 1 Decembrie
155 COM. BANCA (SAT Mitoc) Scoala cu clasele I-IV, Mitoc SAT Mitoc
156 COM. BANCA (SAT Sarbi) Scoala cu clasele I-VIII, Sarbi SAT Sarbi
157 COM. BANCA (SAT Strâmtura -Mitoc) Grãdinita Strâmtura -Mitoc SAT Strâmtura -Mitoc
158 COM. BANCA (SAT Miclesti) Scoala cu clasele I-IV, Miclesti SAT Miclesti
159 COM. BÃCANI (SAT Bãcani) Scoala cu clasele I-VIII, Bãcani SAT Bãcani
160 COM. BÃCANI (SAT Bãltãteni) Scoala cu clasele I-IV, Bãltãteni SAT Bãltãteni
161 COM. BÃCANI (SAT Drujesti) Scoala cu clasele I-IV, Drujesti SAT Drujesti
162 COM. BÃCANI (SAT Suseni) Scoala cu clasele I-IV, Suseni SAT Suseni
163 COM. BÃCANI (SAT Vulpaseni) Scoala cu clasele I-IV, Vulpaseni SAT Vulpaseni
164 COM. BÃCESTI (SAT Bãcesti) Scoala cu clasele I-VIII, Bãcesti SAT Bãcesti
165 COM. BÃCESTI (SAT Armãseni) Scoala cu clasele I-IV, Armãseni SAT Armãseni
166 COM. BÃCESTI (SAT Bãbusa) Scoala cu clasele I-IV, Bãbusa SAT Bãbusa
167 COM. BÃCESTI (SAT Pãltinis) Scoala cu clasele I-IV, Pãltinis SAT Pãltinis
168 COM. BÃCESTI (SAT Tibãnestii Buhlii) Scoala cu clasele I-IV, Tibãnestii Buhlii SAT Tibãnestii Buhlii
169 COM. BÃCESTI (SAT Vovriesti) Scoala cu clasele I-IV, Vovriesti SAT Vovriesti
170 COM. BÃLTENI (SAT Bãlteni) Scoala cu clasele I-VIII, Bãlteni SAT Bãlteni
171 COM. BÃLTENI (SAT Bãlteni Deal) Scoala cu clasele I-IV, Bãlteni Deal SAT Bãlteni Deal
172 COM. BÃLTENI (SAT Chetresti) Scoala cu clasele I-IV,Chetresti SAT Chetresti
173 COM. BEREZENI (SAT Berezeni) Scoala nr.1, Berezeni SAT Berezeni, Nord – Andon Natalia si Paruschi Dan, Sud – Corozel Ion si Vicol Dumitru
174 COM. BEREZENI (SAT Berezeni) Scoala nr.3, Berezeni SAT Berezeni, Nord – Smãdu Adrian – Iulian, Sud – Ciornoschi Paraschiva si Focea Elena
175 COM. BEREZENI (SAT Satu Nou) Scoala nr.2, Satu Nou SAT Satu Nou, Nord – Bogatu Vasile si Gavril Gheorghita, Sud – Bulgaru Serban si Cârjan Culina
176 COM. BEREZENI (SAT Musata) Scoala Musata SAT Musata
177 COM. BEREZENI (SAT Rânceni) Scoala Rânceni SAT Rânceni
178 COM. BEREZENI (SAT Stuhulet) Scoala Stuhulet SAT Stuhulet
179 COM. BLÃGESTI (SAT Blãgesti) Scoala cu clasele I-VIII, Blãgesti SAT Blãgesti
180 COM. BLÃGESTI (SAT Igesti) Fosta scoalã primarã, Igesti SAT Igesti
181 COM. BLÃGESTI (SAT Sipeni) Fosta scoalã primarã, Sipeni SAT Sipeni
182 COM. BOGDANA (SAT Bogdana) Scoala Bogdana SAT Bogdana = SAT Arsita
183 COM. BOGDANA (SAT Suceveni) Scoala Suceveni SAT Suceveni
184 COM. BOGDANA (SAT Gavanu) Scoala Gavanu SAT Gavanu = SAT Similisoara
185 COM. BOGDANA (SAT Verdes) Scoala Verdes SAT Verdes
186 COM. BOGDANA (SAT Lacu Babei) Scoala generalã Lacu Babei SAT Lacu Babei = Fântâna Blanarului
187 COM. BOGDÃNESTI (SAT Bogdãnesti) Cãminul Cultural Bogdãnesti SAT Bogdãnesti
188 COM. BOGDÃNESTI (SAT Buda) Scoala generalã cu clasele I-IV Buda SAT Buda = SAT Orgoiesti
189 COM. BOGDÃNESTI (SAT Visinari) Scoala generalã cu clasele I-IV Visinari SAT Visinari = SAT Vlãdesti
190 COM. BOGDÃNESTI (SAT Ulea) Scoala generalã cu clasele I-IV Ulea SAT Ulea
191 COM. BOGDÃNESTI (SAT Untesti) Scoala generalã cu clasele V-VIII, Untesti SAT Untesti = SAT Hupca
192 COM. BOGDÃNESTI (SAT Horoiata) Scoala generalã cu clasele I-IV Horoiata SAT Horoiata
193 COM. BOGDÃNITA (SAT Bogdãnita) Scoala cu clasele I-IV, Bogdãnita SAT Bogdãnita = SAT Schitu
194 COM. BOGDÃNITA (SAT Coroiesti) Scoala cu clasele I-IV, Coroiesti SAT Coroiesti = SAT Cirtibasi
195 COM. BOGDÃNITA (SAT Tunsesti) Scoala cu clasele I-IV, Tunsesti SAT Tunsesti
196 COM. BOGDÃNITA (SAT Cepesti) Scoala cu clasele I-IV, Cepesti SAT Cepesti = SAT Radaesti
197 COM. BOTESTI (SAT Botesti) Scoala cu clasele I-VIII, Botesti SAT Botesti = SAT Ganesti = SAT Talpigeni
198 COM. BOTESTI (SAT Gugesti ) Scoala cu clasele IÂVIII, Gugesti SAT Gugesti
199 COM. BUNESTI-AVERESTI (SAT Averesti) Scoala generalã Averesti SAT Averesti
200 COM. BUNESTI-AVERESTI (SAT Bunesti) Scoala generalã Bunesti SAT Bunesti
201 COM. BUNESTI-AVERESTI (SAT Plopi) Scoala generalã Plopi SAT Plopi = SAT Tãbãlãesti
202 COM. BUNESTI-AVERESTI (SAT Armãseni) Scoala generalã Armãseni SAT Rosiori = SAT Armãseni
203 COM. BUNESTI-AVERESTI (SAT Podu-Oprii ) Scoala generalã Podu-Oprii SAT Podu-Oprii
204 COM. CIOCANI (SAT Ciocani) Cãminul Cultural, Ciocani SAT Ciocani = SAT Crângu-Nou = SAT Pod-Pietris
205 COM. CIOCANI (SAT Crâng) Scoala cu clasele I-IV , Crâng SAT Crâng
206 COM. CODÃESTI (SAT Codãesti) Cãminul Cultural, Codãesti SAT Codãesti, de la litera “A” la litera “O” inclusiv
207 COM. CODÃESTI (SAT Codãesti) Cãminul Cultural, Codãesti SAT Codãesti, de la litera “P” la litera “Z” inclusiv
208 COM. CODÃESTI (SAT Pribesti ) Scoala generalã, Pribesti SAT Pribesti
209 COM. CODÃESTI (SAT Rediu-Galian) Cãminul Cultural, Rediu-Galian SAT Rediu-Galian
210 COM. CODÃESTI (SAT Ghergheleu) Scoala generalã, Ghergheleu SAT Ghergheleu
211 COM. COROIESTI (SAT Coroiesti jos) Scoala Noua cu clasele I-VIII, Coroiesti jos SAT Coroiesti = SAT Coroiesti sus = SAT Movileni
212 COM. COROIESTI (SAT Chilieni) Scoala cu clasele I-IV, Chilieni SAT Chilieni = SAT Pãcuraresti
213 COM. COROIESTI (SAT Mireni) Scoala cu clasele I-IV, Mireni SAT Mireni
214 COM. COROIESTI (SAT Hreasca) Scoala cu clasele I-IV, Hreasca SAT Hreasca
215 COM. COSTESTI (SAT Costesti) Scoala generalã Costesti SAT Costesti
216 COM. COSTESTI (SAT Puntiseni) Scoala generalã Puntiseni SAT Puntiseni
217 COM. COSTESTI (SAT Chitcani ) Scoala generalã Chitcani SAT Chitcani
218 COM. COSTESTI (SAT Dinga) Scoala generalã Dinga SAT Dinga
219 COM. COSTESTI (SAT Rãdesti) Scoala generalã Rãdesti SAT Rãdesti
220 COM. COSTESTI (SAT Pârvesti) Scoala generalã Pârvesti SAT Pârvesti
221 COM. COZMESTI (SAT Balesti) Scoala cu clasele I-VIII, Balesti SAT Balesti
222 COM. COZMESTI (SAT Fâstâci) Scoala cu clasele I – VIII Fâstâci (fostul sediu al Brigãzii Silvice) SAT Fâstâci
223 COM. COZMESTI (SAT Cozmesti) Fosta scoalã cu clasele I-IV , Cozmesti SAT Cozmesti = SAT Hordilesti
224 COM. CRETESTI (SAT Cretesti) Cãminul Cultural “ Vasile Folescu” Cretesti SAT Cretesti
225 COM. CRETESTI (SAT Cretestii de Sus) Scoala noua Cretestii de Sus SAT Cretestii de Sus
226 COM. CRETESTI (SAT Satu Nou) Scoala noua Satu Nou SAT Satu Nou
227 COM. CRETESTI (SAT Budesti) Scoala dezafectata Budesti SAT Budesti
228 COM. DÃNESTI (SAT Dãnesti) Cãminul Cultural Dãnesti SAT Dãnesti
229 COM. DÃNESTI (SAT Emil Racovitã) Scoala cu clasele I-VIII, Emil Racovitã SAT Emil Racovitã
230 COM. DÃNESTI (SAT Bereasa) Scoala cu clasele I-IV Bereasa SAT Bereasa = SAT Botoaia = Sat Rîscani
231 COM. DÃNESTI (SAT Tãtãrãni) Scoala cu clasele I-IV Tãtãrãni SAT Tãtãrãni
232 COM. DELENI (SAT Deleni) Scoala cu clasele I-VIII, Deleni SAT Deleni = SAT Moreni
233 COM. DELENI (SAT Bulboaca) Scoala generalã Bulboaca SAT Bulboaca = SAT Zizinca
234 COM. DELESTI (SAT Delesti) Scoala Gimnazialã nr. 1, Delesti SAT Delesti
235 COM. DELESTI (SAT Albesti) Scoala primarã, Albesti SAT Albesti
236 COM. DELESTI (SAT Fundãtura) Scoala primarã, Fundãtura SAT Fundãtura
237 COM. DELESTI (SAT Hirsova) Scoala gimnazialã, Hirsova SAT Hirsova
238 COM. DELESTI (SAT Minastirea) Scoala primarã, Minastirea SAT Minastirea
239 COM. DELESTI (SAT Raduiesti) Scoala primarã, Raduiesti SAT Raduiesti
240 COM. DIMITRIE CANTEMIR (SAT Hurdugi) Scoala Hurdugi SAT Hurdugi
241 COM. DIMITRIE CANTEMIR (SAT Grumezoaia) Scoala cu clasele I-IV, Grumezoaia SAT Grumezoaia
242 COM. DIMITRIE CANTEMIR (SAT Gusitei) Scoala cu clasele I-VIII, Gusitei SAT Gusitei
243 COM. DIMITRIE CANTEMIR (SAT Plotonesti) Scoala Plotonesti SAT Plotonesti
244 COM. DIMITRIE CANTEMIR (SAT Urlati) Scoala Urlati SAT Urlati
245 COM. DODESTI (SAT Dodesti) Scoala generalã “V.I. Popa”, Dodesti SAT Dodesti
246 COM. DODESTI (SAT Urdesti) Scoala generalã, Urdesti SAT Urdesti
247 COM. DRAGOMIRESTI (SAT Dragomiresti) Cãminul Cultural, Dragomiresti SAT Dragomiresti
248 COM. DRAGOMIRESTI (SAT Poiana Pietrei) Scoala cu clasele I-IV, Poiana Pietrei SAT Poiana Pietrei
249 COM. DRAGOMIRESTI (SAT Doagele) Scoala cu clasele I-VIII, Doagele SAT Doagele
250 COM. DRAGOMIRESTI (SAT Vladia) Grup Scolar, Vladia SAT Vladia
251 COM. DRAGOMIRESTI (SAT Belzeni) Scoala cu clasele I-IV, Belzeni SAT Belzeni
252 COM. DRAGOMIRESTI (SAT Bãbuta) Scoala cu clasele I-IV, Bãbuta SAT Bãbuta = SAT Semenea
253 COM. DRAGOMIRESTI (SAT Rãdeni) Scoala cu clasele I-VIII, Rãdeni SAT Rãdeni
254 COM. DRAGOMIRESTI (SAT Tulesti) Scoala cu clasele I-IV, Tulesti SAT Tulesti
255 COM. DRAGOMIRESTI (SAT Popesti) Scoala cu clasele I-IV, Popesti SAT Popesti = SAT Ciuperca
256 COM. DRÂNCENI (SAT Ghermãnesti) Sala de Educatie Fizicã Scolarã, Ghermãnesti SAT Ghermãnesti = SAT Bãile Drânceni
257 COM. DRÂNCENI (SAT Drânceni) Scoala cu clasele I-IV, Drânceni SAT Drânceni = SAT Albita
258 COM. DRÂNCENI (SAT Rîsesti) Scoala cu clasele I-VIII (Corpul B), Rîsesti SAT Rîsesti = SAT Sopârleni
259 COM. DUDA EPURENI (SAT Epureni) Scoala generalã Epureni SAT Epureni
260 COM. DUDA EPURENI (SAT Duda) Scoala generalã Duda SAT Duda
261 COM. DUDA EPURENI (SAT Valea Grecului) Scoala generalã Valea Grecului SAT Valea Grecului
262 COM. DUDA EPURENI (SAT Bobesti) Scoala Gimnazialã Bobesti SAT Bobesti
263 COM. DUMESTI (SAT Dumesti I) Scoala cu clasele I-VIII (corpul B), Dumesti SAT Dumesti ( de la limita cu comuna Bãcesti si pânã la Cãminul Cultural ) = SAT Schinetea (întreg satul )
264 COM. DUMESTI (SAT Dumesti II) Scoala cu clasele I-VIII (corpul A), Dumesti SAT Dumesti ( de la Cãminul cultural si pânã la limita cu comuna Todiresti)
265 COM. DUMESTI ( SAT Dumestii Vechi) Scoala cu clasele I-IV, Dumestii Vechi SAT Dumestii Vechi (întreg satul)
266 COM. DUMESTI (SAT Valea Mare) Scoala cu clasele I-IV (corpul nou), Valea Mare SAT Valea Mare (întreg satul)
267 COM. EPURENI (SAT Epureni) Cãminul Cultural, Epureni SAT Epureni
268 COM. EPURENI (SAT Bursuci) Scoala Bârlãesti SAT Bârlãesti
269 COM. EPURENI (SAT Barlalesti) Scoala nr. 1, Bursuci SAT Bursuci
270 COM. EPURENI (SAT Horga) Scoala Horga SAT Horga
271 COM. FÃLCIU (SAT Fãlciu) Grupul Scolar (corpul A), Fãlciu SAT Fãlciu , trupul de SAT ,,Mocani’’ si intre pod Mocani partea dreapta a DN24 A spre Barlad, pana la familia Grigoriu Constantin, blocurile de locuinte si partea dreapta a drumului satesc pana la cimitir.
272 COM. FÃLCIU (SAT Fãlciu) Cãminul Cultural, Fãlciu SAT Fãlciu, intre limitele pod Mocani partea stanga a DN 24A spre Barlad pana la familia Coviti Mihai si de la blocul de garsoniere a S.C. Pyretus S.A. Fãlciu partea stanga a DN24 A spre Husi pana la familia Sãraru Diamanta si partea stanga a drumului satesc spre cimitir.
273 COM. FÃLCIU (SAT Bogdãnesti) Scoala generalã cu clasele I-IV, Bogdãnesti SAT Bogdãnesti
274 COM. FÃLCIU (SAT Rânzesti) Scoala generalã cu clasele I-IV, Rânzesti SAT Rânzesti
275 COM. FÃLCIU (SAT Bozia) Scoala generalã cu clasele I-IV, Bozia SAT Bozia
276 COM. FÃLCIU (SAT Copãceana) Scoala generala cu clasele I-IV, Copãceana SAT Copãceana
277 COM. FÃLCIU (SAT Odaia Bogdana) Scoala generalã cu clasele I-IV, Odaia Bogdana SAT Odaia Bogdana
278 COM. FERESTI (SAT Feresti) Centrul Cultural “SANDU TRIFAN”, Feresti SAT Feresti = Cãtunul Velnita = Sarata
279 COM. FRUNTISENI (SAT Fruntiseni) Scoala cu clasele I-VIII, Fruntiseni SAT Fruntiseni
280 COM. FRUNTISENI (SAT Grãjdeni) Scoala cu clasele I-VIII, Grãjdeni SAT Grãjdeni
281 COM. GÃGESTI (SAT Gãgesti) Scoala Gãgesti SAT Gãgesti = Popeni de Elan
282 COM. GÃGESTI (SAT Giurcani) Grãdinita Giurcani SAT Giurcani
283 COM. GÃGESTI (SAT Peicani) Scoala Peicani SAT Peicani
284 COM. GÃGESTI (SAT Tupilati) Scoala Tupilati SAT Tupilati
285 COM. GHERGHESTI (SAT Gherghesti) Cãminul Cultural, Gherghesti SAT Gherghesti = SAT Dragomãnesti = SAT Soci = SAT Valea Lupului
286 COM. GHERGHESTI (SAT Lunca) Scoala generalã cu clasele I-IV, Lunca SAT Lunca
287 COM. GHERGHESTI (SAT Corodesti) Scoala generalã cu clasele I-IV, Corodesti SAT Corodesti
288 COM. GHERGHESTI (SAT Chetrosu) Scoala generalã cu clasele I-VIII, Chetrosu SAT Chetrosu = SAT Lazu
289 COM. GHERGHESTI (SAT Draxeni) Scoala generalã cu clasele I-IV, Draxeni SAT Draxeni
290 COM. GÂRCENI (SAT Gârceni) Cãminul Cultural Gârceni SAT Gârceni
291 COM. GÂRCENI (SAT Dumbrãveni) Scoala cu clasele I-IV, Dumbrãveni SAT Dumbrãveni
292 COM. GÂRCENI (SAT Trohan) Scoala cu clasele I-IV, Trohan SAT Trohan
293 COM. GÂRCENI (SAT Racova) Scoala cu clasele I-VIII, Racova SAT Racova
294 COM. GÂRCENI (SAT Racovita) Scoala cu clasele I-IV, Racovita SAT Racovita
295 COM. GÂRCENI (SAT Slobozia) Scoala cu clasele I-IV, Slobozia SAT Slobozia
296 COM. GRIVITA (SAT Grivita) Grãdinita cu program normal Grivita SAT Grivita
297 COM. GRIVITA (SAT Trestiana) Scoala gimnazialã Trestiana SAT Trestiana
298 COM. GRIVITA (SAT Odaia Bursucani) Scoala primarã Odaia Bursucani SAT Odaia Bursucani
299 COM. HOCENI (SAT Hoceni) Cãminul Cultural Hoceni SAT Hoceni
300 COM. HOCENI (SAT Barbosi) Grãdinita de copii Barbosi SAT Barbosi = SAT Rediu
301 COM. HOCENI (SAT Deleni) Scoala cu clasele I – IV Deleni SAT Deleni
302 COM. HOCENI (SAT Oteleni) Scoala cu clasele I-IV Oteleni SAT Oteleni
303 COM. HOCENI (SAT Siscani) Scoala cu clasele I-IV Siscani SAT Siscani
304 COM. HOCENI (SAT Tomsa) Scoala cu clasele I-IV Tomsa SAT Tomsa
305 COM. IANA (SAT Iana) Scoala Iana SAT Iana
306 COM. IANA (SAT Hãlãresti) Scoala Hãlãresti SAT Hãlãresti
307 COM. IANA (SAT Silistea) Scoala Silistea SAT Silistea
308 COM. IANA (SAT Recea) Scoala Recea SAT Recea
309 COM. IANA (SAT Vadurile) Grãdinita Vadurile SAT Vadurile
310 COM. IBÃNESTI (SAT Ibãnesti) Cãminul Cultural Ibãnesti SAT Ibãnesti
311 COM. IBÃNESTI (SAT Mânzati) Scoala cu clasele I-IV, Mânzati SAT Mânzati
312 COM. IBÃNESTI (SAT Putu Olaru) Scoala cu clasele I-IV, Putu Olaru SAT Putu Olaru
313 COM. IVÃNESTI (SAT Ivãnesti) Scoala Ivãnesti SAT Ivãnesti
314 COM. IVÃNESTI (SAT Brosteni) Scoala Brosteni SAT Brosteni = SAT Harsoveni
315 COM. IVÃNESTI (SAT Valea Mare) Scoala Valea Mare SAT Valea Mare
316 COM. IVÃNESTI (SAT Cosca) Scoala Cosca SAT Cosca
317 COM. IVÃNESTI (SAT Cosesti) Scoala Cosesti SAT Cosesti = SAT Fundãtura Mare = SAT Fundãtura Micã
318 COM. IVÃNESTI (SAT Valea Oanei) Scoala Valea Oanei SAT Valea Oanei
319 COM. IVÃNESTI (SAT Ursoaia) Scoala Ursoaia SAT Ursoaia = SAT Buscata
320 COM. IVÃNESTI (SAT Blesca) Scoala Blesca SAT Blesca = SAT Iezarel
321 COM. IVESTI (SAT Ivesti) Scoala cu clasele I – VIII (corpul A), Ivesti SAT Ivesti, partea de nord, de la Drumul National 11 A spre nord ( de la nr. 332 la nr. 793)
322 COM. IVESTI (SAT Ivesti) Scoala cu clasele I – VIII (corpul B), Ivesti SAT Ivesti, partea de sud, de la Drumul National 11 A spre Sud ( de la nr. 1 la nr. 331 si de la nr. 793A la nr. 977)
323 COM. LAZA (SAT Laza) Scoala Gimnazialã “Mihai Eminescu” Laza SAT Laza
324 COM. LAZA (SAT Sauca ) Scoala primara ,Sauca SAT Sauca = SAT Bejenesti
325 COM. LAZA (SAT Rîsnita) Scoala primarã, Rîsnita SAT Rîsnita
326 COM. LIPOVÃT (SAT Lipovãt) Caminul Cultural Lipovat SAT Lipovãt
327 COM. LIPOVÃT (SAT Corbu) Scoala generalã, Corbu SAT Corbu
328 COM. LIPOVÃT (SAT Chitoc) Scoala generalã, Chitoc SAT Chitoc
329 COM. LIPOVÃT (SAT Cãpusneni) Scoala generalã , Cãpusneni SAT Cãpusneni
330 COM. LIPOVÃT (SAT Fundu – Vãii) Scoala generalã, Fundu – Vãii SAT Fundu – Vãii
331 COM. LUNCA BANULUI (SAT Lunca Banului) Scoala generalã Lunca Banului SAT Lunca Banului
332 COM. LUNCA BANULUI (SAT Otetoaia) Scoala generala Otetoaia SAT Otetoaia
333 COM. LUNCA BANULUI (SAT Lunca Veche) Scoala generala Lunca Veche SAT Lunca Veche
334 COM. LUNCA BANULUI (SAT Focsa) Scoala generalã Focsa SAT Focsa
335 COM. LUNCA BANULUI (SAT Broscosesti) Scoala generalã Broscosesti SAT Broscosesti = SAT Condrea = SAT Raducani
336 COM. MÃLUSTENI (SAT Mãlusteni) Scoala Nouã Mãlusteni SAT Mãlusteni
337 COM. MÃLUSTENI (SAT Tutcani) Scoala Centru Tutcani SAT Tutcani
338 COM. MÃLUSTENI (SAT Minastirea) Scoala Mãnastirea SAT Mãnastirea
339 COM. MÃLUSTENI (SAT Ghireasca) Scoala Ghireasca SAT Ghireasca
340 COM. MÃLUSTENI (SAT Lupesti) Scoala Lupesti SAT Lupesti
341 COM. MÃLUSTENI (SAT Minzatesti) Scoala Nouã Minzatesti SAT Minzatesti
342 COM. MICLESTI (SAT Miclesti) Cãminul Cultural Miclesti SAT Miclesti
343 COM. MICLESTI (SAT Chircesti-Deal) Scoala generalã “Ion Creangã”, Chircesti-Deal SAT Chircesti-Deal
344 COM. MICLESTI (SAT Chircesti-Vale) Scoala generalã Chircesti -Vale SAT Chircesti- Vale
345 COM. MICLESTI (SAT Popesti) Scoala generalã Popesti SAT Popesti
346 COM. MUNTENII DE JOS (SAT Muntenii de Jos) Sala de educatie fizicã scolarã, Muntenii de Jos SAT Muntenii de Jos
347 COM. MUNTENII DE JOS (SAT Mânjesti) Scoala cu clasele I-IV, Mânjesti SAT Mânjesti
348 COM. MUNTENII DE JOS (SAT Bãcãoani) Scoala cu clasele I-IV, Bãcãoani SAT Bãcãoani = SAT Secuia
349 COM. MUNTENII DE SUS (SAT Muntenii de Sus) Scoala gimnazialã “Ion Agarici”, Muntenii de Sus SAT Muntenii de Sus
350 COM. MUNTENII DE SUS (SAT Satu-Nou) Scoala primarã, Satu-Nou SAT Satu-Nou
351 COM. OLTENESTI (SAT Oltenesti) Scoala cu clasele I-IV, Oltenesti SAT Oltenesti
352 COM. OLTENESTI (SAT Zgura) Scoala cu clasele I-IV, Zgura SAT Zgura
353 COM. OLTENESTI (SAT Curteni) Scoala cu clasele I-IV, Curteni SAT Curteni
354 COM. OLTENESTI (SAT Vinetesti) Scoala cu clasele I-VIII, Vinetesti SAT Vinetesti
355 COM. OLTENESTI (SAT Târzii) Scoala cu clasele I-VIII, Târzii SAT Târzii
356 COM. OLTENESTI (SAT Pâhna) Scoala cu clasele I-IV, Pâhna SAT Pâhna
357 COM. OSESTI (SAT Osesti) Scoala gimnaziala “Mihai Eminescu”, Osesti SAT Osesti = SAT Vilcele
358 COM. OSESTI (SAT Buda) Scoala cu clasele I-VIII Luiza Zavloschi Buda SAT Buda
359 COM. OSESTI (SAT Padureni) Scoala generalã cu clasele I-IV, Padureni SAT Padureni
360 COM. PÃDURENI (SAT Pãdureni) Scoala cu clasele I-VIII, Pãdureni SAT Pãdureni
361 COM. PÃDURENI (SAT Rusca) Scoala cu clasele I-IV, Rusca SAT Rusca
362 COM. PÃDURENI (SAT Davidesti) Scoala cu clasele I-IV, Davidesti SAT Capotesti = SAT Davidesti = SAT Leosti
363 COM. PÃDURENI (SAT Ivãnesti) Scoala cu clasele I-IV, Ivãnesti SAT Ivãnesti
364 COM. PÃDURENI (SAT Vãleni) Scoala cu clasele I-IV, Vãleni SAT Vãleni
365 COM. PERIENI (SAT Perieni) Scoala cu clasele I-VIII, Perieni – centru SAT Perieni – centru
366 COM. PERIENI (SAT Perieni) Scoala cu clasele I-IV, Perieni-Satul Nou SAT Perieni – satul nou
367 COM. PERIENI (SAT Perieni) Scoala cu clasele I-IV, Perieni-vale SAT Perieni – vale
368 COM. POCHIDIA (SAT Borodesti) P.A.P.I. – acces internet, Borodesti SAT Borodesti
369 COM. POCHIDIA (SAT Pochidia) Scoala generalã – clasele I-IV, Pochidia SAT Pochidia
370 COM. POCHIDIA (SAT Sãlceni) Scoala generalã – clasele I-VIII, Sãlceni SAT Sãlceni
371 COM. POGANA (SAT Pogana) Scoala Pogana SAT Pogana
372 COM. POGANA (SAT Tomesti) Scoala Tomesti SAT Tomesti
373 COM. POGANA (SAT Bogesti) Scoala Bogesti SAT Bogesti
374 COM. POGANA (SAT Mascurei) Scoala Mascurei SAT Mascurei = SAT Cirjoani
375 COM. POGONESTI (SAT Pogonesti) Scoala cu clasele I-VIII, Pogonesti SAT Pogonesti = SAT Polocin = SAT Belcesti
376 COM. POIENESTI (SAT Poienesti) Cãmin Cultural Poienesti SAT Poienesti
377 COM. POIENESTI (SAT Oprisita) Scoala Oprisita SAT Oprisita
378 COM. POIENESTI (SAT Frasinu) Scoala Frasinu SAT Frasinu
379 COM. POIENESTI (SAT Poienesti Deal) Scoala Poienesti Deal SAT Poienesti Deal
380 COM. POIENESTI (SAT Fundu Vãii Scoala Fundu Vãii SAT Fundu Vãii
381 COM. PUIESTI (SAT Puiesti) Scoala Puiesti SAT Puiesti
382 COM. PUIESTI (SAT Iezer) Scoala Iezer SAT Iezer
383 COM. PUIESTI (SAT Galtesti) Scoala Galtesti SAT Galtesti
384 COM. PUIESTI (SAT Rusi) Scoala Rusi SAT Rusi
385 COM. PUIESTI (SAT Fantanele) Scoala Fantanele SAT Fantanele
386 COM. PUIESTI (SAT Calimãnesti) Scoala Calimãnesti SAT Calimãnesti
387 COM. PUIESTI (SAT Fulgu) Scoala Fulgu SAT Fulgu
388 COM. PUIESTI (SAT Lalesti) Scoala Lalesti SAT Lalesti
389 COM. PUIESTI (SAT Cristesti) Scoala Cristesti SAT Cristesti
390 COM. PUIESTI (SAT Cetãtuia) Scoala Cetãtuia SAT Cetãtuia
391 COM. PUIESTI (SAT Rotari) Scoala Rotari SAT Rotari
392 COM. PUIESTI (SAT Bartalus Mocani) Scoala Bartalus Mocani SAT Bartalus Mocani = SAT Razes
393 COM. PUNGESTI (SAT Pungesti) Scoala cu clasele I- VIII, Pungesti SAT Pungesti
394 COM. PUNGESTI (SAT Stejaru) Scoala cu clasele I-IV, Stejaru SAT Stejaru
395 COM. PUNGESTI (SAT Silistea) Scoala cu clasele I-IV, Silistea SAT Silistea
396 COM. PUNGESTI (SAT Armãsoaia) Scoala cu clasele I-IV, Armãsoaia SAT Armãsoaia
397 COM. PUNGESTI (SAT Toporãsti) Scoala cu clasele I-IV, Toporãsti SAT Toporãsti = SAT Rapsa
398 COM. PUNGESTI (SAT Cursesti Deal) Scoala cu clasele I-IV, Cursesti Deal SAT Cursesti Deal
399 COM. PUNGESTI (SAT Cursesti Vale) Scoala cu clasele I-IV, Cursesti Vale SAT Cursesti Vale
400 COM. PUSCASI (SAT Puscasi) Scoala cu clasele I-VIII, Puscasi SAT Puscasi
401 COM. PUSCASI (SAT Poiana lui Alexa) Scoala cu clasele I-IV, Poiana lui Alexa SAT Poiana Lui Alexa
402 COM. PUSCASI (SAT Teisoru) Cãmin Cultural, Teisoru SAT Teisoru
403 COM. PUSCASI (SAT Valea Targului) Scoala Valea Targului SAT Valea Targului
404 COM. RAFAILA (SAT Rafaila) Grãdinita cu program normal, Rafaila SAT Rafaila
405 COM. REBRICEA (SAT Rebricea) Scoala cu clasele I-VIII, Rebricea SAT Rebricea
406 COM. REBRICEA (SAT Draxeni) Cãminul Cultural, Draxeni SAT Draxeni
407 COM. REBRICEA (SAT Sasova) Scoala cu clasele I-IV, Sasova SAT Sasova
408 COM. REBRICEA (SAT Tufesti de Jos) Scoala cu clasele I-IV, Tufesti de Jos SAT Tufesti de Jos
409 COM. REBRICEA (SAT Bolati) Scoala cu clasele I-IV, Bolati SAT Bolati
410 COM. REBRICEA (SAT Crãciunesti) Scoala cu clasele I-IV, Crãciunesti SAT Crãciunesti
411 COM. REBRICEA (SAT Tatomiresti si Mãcresti) Scoala cu clasele I-IV, Tatomiresti SAT Tatomiresti = SAT Mãcresti
412 COM. REBRICEA (SAT Ratesu Cuzei) Scoala cu clasele I-IV, Ratesu Cuzei SAT Ratesu Cuzei
413 COM. ROSIESTI (SAT Rosiesti) Scoala gimnazialã “Veniamin Costachi” , Rosiesti SAT Rosiesti
414 COM. ROSIESTI (SAT Valea Lui Darie) Scoala primarã Valea lui Darie SAT Valea Lui Darie
415 COM. ROSIESTI (SAT Idrici) Scoala primarã Idrici SAT Idrici
416 COM. ROSIESTI (SAT Gura Idrici) Scoala primarã Gura Idrici SAT Gura Idrici
417 COM. ROSIESTI (SAT Gara Rosiesti) Grãdinisa cu Program Normal Gara Rosiesti SAT Gara Rosiesti
418 COM. ROSIESTI (SAT Rediu) Scoala primarã Rediu SAT Rediu
419 COM. ROSIESTI (SAT Codreni) Scoala generalã Codreni SAT Codreni
420 COM. SOLESTI (SAT Solesti) Cãminul Cultural Solesti SAT Solesti
421 COM. SOLESTI (SAT Bousori) Scoala Bousori SAT Bousori
422 COM. SOLESTI (SAT Iaz) Scoala Iaz SAT Iaz
423 COM. SOLESTI (SAT SAT – nou) Scoala SAT – Nou SAT Nou
424 COM. SOLESTI (SAT Serbotesti) Scoala Serbotesti SAT Serbotesti
425 COM. SOLESTI (SAT Stioborani) Scoala Stioborani SAT Stioborani
426 COM. SOLESTI (SAT Valea Silistei ) Scoala Valea Silistei SAT Valea Silistei
427 COM. STÃNILESTI (SAT Stãnilesti) Sala Polivalentã SAT Stãnilesti
428 COM. STÃNILESTI (SAT Stãnilesti) Sala Polivalentã SAT Stãnilesi
429 COM. STÃNILESTI (SAT Bogdana -Voloseni) Scoala cu clasele I-IV, Bogdana – Voloseni SAT Bogdana – Voloseni
430 COM. STÃNILESTI (SAT Budu – Cantemir) Scoala cu clasele I – IV Budu -Cantemir SAT Budu -Cantemir
431 COM. STÃNILESTI (SAT Chersãcosu) Scoala cu clasele I-IV Chersãcosu SAT Chersãcosu
432 COM. STÃNILESTI (SAT Gura Vãii) Scoala generalã cu clasele I-IV, Gura Vãii SAT Gura Vãii
433 COM. STÃNILESTI (SAT Pogãnesti) Scoala cu clasele I-VIII, Pogãnesti SAT Pogãnesti
434 COM. STEFAN CEL MARE (SAT Stefan cel Mare) Cãminul Cultural, Stefan cel Mare SAT Stefan cel Mare = SAT Cãntãlãresti
435 COM. STEFAN CEL MARE (SAT Bârzesti) Cãminul Cultural Bârzesti SAT Bârzesti = SAT Muntenesti
436 COM. STEFAN CEL MARE (SAT Brãhãsoaia) Scoala generalã cu clasele I-IV, Brãhãsoaia SAT Brãhãsoaia = SAT Cãlugãreni
437 COM. STEFAN CEL MARE (SAT Mãrãseni) Scoala generalã cu clasele I-IV, Mãrãseni SAT Mãrãseni
438 COM. SULETEA (SAT Suletea) Scoala cu clasele I -VIII Virgil Caraivan Suletea SAT Suletea
439 COM. SULETEA (SAT Fedesti) Scoala generalã Fedesti SAT Fedesti
440 COM. SULETEA (SAT Jigalia) Scoala generalã Jigalia SAT Jigalia
441 COM. SULETEA (SAT Rascani) Scoala generalã Rascani SAT Rascani
442 COM. TANACU (SAT Tanacu) Scoala generalã Tanacu SAT Tanacu
443 COM. TANACU (SAT Benesti ) Scoala generalã Benesti SAT Benesti
444 COM. TÃCUTA (SAT Tãcuta) Cãminul Cultural Tãcuta SAT Tãcuta
445 COM. TÃCUTA (SAT Dumasca) Scoala Primara Dumasca SAT Dumasca
446 COM. TÃCUTA (SAT Mircesti) Scoala Primarã Mircesti SAT Mircesti
447 COM. TÃCUTA (SAT Focsasca) Scoala Gimnazialã Focsasca SAT Focsasca
448 COM. TÃCUTA (SAT Protopopesti) Scoala Gimnazialã Protopopesti SAT Cujba = SAT Sofieni = SAT Protopopesti
449 COM. TÃTÃRÃNI (SAT Tãtãrãni) Cãminul Cultural Tãtãrãni SAT Tãtãrãni = SAT Crãsnãseni = SAT Leosti
450 COM. TÃTÃRÃNI (SAT Bãltati) Scoala “Ioan Anghelutã”, Bãltati SAT Bãltati
451 COM. TÃTÃRÃNI (SAT Stroesti) Scoala cu clasele I-IV, Stroesti SAT Stroesti = SAT Valea lui Bosie = SAT Giurgesti = SAT Valea Seacã = SAT Mantu
452 COM. TODIRESTI (SAT Todiresti) Scoala cu clasele I-VIII, Todiresti SAT Todiresti
453 COM. TODIRESTI (SAT Cotic) Scoala cu clasele I-IV, Cotic SAT Cotic
454 COM. TODIRESTI (SAT Drãgesti) Scoala “Preot Constantin Ghe.Radu” Drãgesti SAT Drãgesti
455 COM. TODIRESTI (SAT Huc) Scoala cu clasele I-IV, Huc SAT Huc
456 COM. TODIRESTI (SAT Plopoasa) Scoala cu clasele I-IV, Plopoasa SAT Plopoasa
457 COM. TODIRESTI (SAT Silistea) Scoala cu clasele I-IV, Silistea SAT Silistea
458 COM. TODIRESTI (SAT Sofronesti) Scoala cu clasele I-IV, Sofronesti SAT Sofronesti
459 COM. TODIRESTI (SAT Valea – Popii) Scoala cu clasele I-IV, Valea -Popii SAT Valea – Popii
460 COM. TODIRESTI (SAT Viisoara Scoala cu clasele I-IV, Viisoara SAT Viisoara
461 COM. TUTOVA (SAT Tutova) Cãminul Cultural Tutova SAT Tutova
462 COM. TUTOVA (SAT Badeana) Scoala Badeana SAT Badeana
463 COM. TUTOVA (SAT Crivesti) Scoala Crivesti SAT Crivesti
464 COM. TUTOVA (SAT Ciortolom) Scoala Ciortolom SAT Ciortolom
465 COM. TUTOVA (SAT Coroi) Scoala Coroi SAT Coroi
466 COM. TUTOVA (SAT Vizureni) Scoala Vizureni SAT Vizureni
467 COM. VÃLENI (SAT Vãleni) Scoala cu clasele I-VIII,Vãleni SAT Vãleni. ALEGÃTORII DE LA LIT. A-F inclusiv
468 COM. VÃLENI (SAT Vãleni) Scoala cu clasele I-VIII,Vãleni SAT Vãleni, ALEGÃTORII DE LA LIT. G-Z inclusiv
469 COM. VÃLENI (SAT Moara Domneascã) Scoala cu clasele I-VIII, Moara Domneascã SAT Moara Domneascã
470 COM. VETRISOAIA (SAT Vetrisoaia) Cãminul Cultural Vetrisoaia Siminesti – de la Dobrea N Georgel = Satul Vechi- pana la Luca Maranda = Cartierul IAS
471 COM. VETRISOAIA (SAT Vetrisoaia) Scoala generalã nr. 2, Vetrisoaia Satul Nou de la Tighiceanu I Grigore pana la Grigorita Marita
472 COM. VETRISOAIA (SAT Bumbata) Scoala generalã Bumbata SAT Bumbata
473 COM. VIISOARA (SAT Viisoara) Cãminul Cultural Viiisoara SAT Viisoara
474 COM. VIISOARA (SAT Viltotesti) Scoala generalã Viltotesti SAT Viltotesti
475 COM. VIISOARA (SAT Vãleni) Scoala generalã Vãleni SAT Vãleni
476 COM. VIISOARA (SAT Halta -Dodesti) Scoala generalã Halta Dodesti SAT Halta Dodesti
477 COM. VINDEREI (SAT Vinderei) Scoala cu clasele I-VIII, Vinderei SAT Vinderei
478 COM. VINDEREI (SAT Bradesti) Scoala cu clasele I-IV, Bradesti SAT Bradesti
479 COM. VINDEREI (SAT Docani) Scoala cu clasele I-VIII, Docani SAT Docani
480 COM. VINDEREI (SAT Docaneasa) Scoala cu clasele I-IV, Docaneasa SAT Docaneasa = SAT Docaneasa – Garã
481 COM. VINDEREI (SAT Obarseni) Scoala cu clasele I-VIII, Obarseni SAT Obarseni
482 COM. VINDEREI (SAT Valea Lungã) Scoala cu clasele I-VIII, Valea Lungã SAT Valea Lungã = SAT Gara Talasmani
483 COM. VOINESTI (SAT Voinesti) Scoala cu clasele I-VIII, Voinesti SAT Voinesti
484 COM. VOINESTI (SAT Avramesti) Scoala cu clasele I-VIII, Avramesti SAT Avramesti = SAT Uricari
485 COM. VOINESTI (SAT Mãrãsesti) Scoala cu clasele I-IV, Mãrãsesti SAT Mãrãsesti
486 COM. VOINESTI (SAT Bancesti) Scoala cu clasele I-IV, Bancesti SAT Bancesti
487 COM. VOINESTI (SAT Stancaseni) Scoala cu clasele I-IV, Stancaseni SAT Stancaseni = SAT Corobanesti
488 COM. VOINESTI (SAT Gardesti) Scoala cu clasele I-IV, Gardesti SAT Gardesti
489 COM. VOINESTI (SAT Obarseni) Scoala cu clasele I-IV, Obarseni SAT Obarseni = SAT Rugaria
490 COM. VOINESTI (SAT Obarseni-Lingurari) Scoala cu clasele I-VIII, Obarsenii-Lingurari SAT Obarsenii -Lingurari
491 COM. VULTURESTI (SAT Vulturesti) Cãminul Cultural Vulturesti SAT Vulturesti = SAT Podeni
492 COM. VULTURESTI (SAT Buhaesti) Cãminul Cultural Buhaesti SAT Buhaesti
493 COM. VULTURESTI (SAT Voinesti) Scoala Voinesti SAT Voinesti
494 COM. VUTCANI (SAT Vutcani) Scoala generalã nr.1, Vutcani- local reabilitat SAT Vutcani
495 COM. VUTCANI (SAT Mãlãiesti) Scoala generalã Mãlãiesti SAT Mãlãiesti
496 COM. VUTCANI (SAT Posta-Elan) Scoala generalã Posta-Elan SAT Posta-Elan
497 COM. ZÃPODENI (SAT Zãpodeni) Cãminul Cultural Zãpodeni SAT Zãpodeni
498 COM. ZÃPODENI (SAT Ciofeni) Scoala cu clasele I-IV, Ciofeni SAT Ciofeni
499 COM. ZÃPODENI (SAT Portari) Scoala cu clasele I-IV, Portari SAT Portari
500 COM. ZÃPODENI (SAT Delea) Scoala cu clasele I-IV, Delea SAT Delea
501 COM. ZÃPODENI (SAT Telejna) Scoala cu clasele I-IV, Telejna SAT Telejna
502 COM. ZÃPODENI (SAT Butucãrie) Scoala cu clasele I-VIII, Butucãrie SAT Butucãrie
503 COM. ZÃPODENI (SAT Dobroslovesti) Scoala cu clasele I-IV, Dobroslovesti SAT Dobroslovesti
504 COM. ZÃPODENI (SAT Uncesti) Scoala cu clasele I-IV, Uncesti SAT Uncesti = SAT Mãcresti
505 COM. ZORLENI (SAT Zorleni) Scoala nr.1 Zorleni SAT Zorleni, Cartierul Sub Deal = Cartierul Aguzi, intre punctul Lungu Petru si punctul Bornaz Petru, delimitate de linia CFR Bârlad-Iasi
506 COM. ZORLENI (SAT Zorleni) Scoala nr.1 Zorleni SAT Zorleni, Cartierul Cot = Cartierul Potârnichea, pct. Bechet, pânã la Podul Gãlãtanu
507 COM. ZORLENI (SAT Zorleni) Scoala nr. 2 Zorleni SAT Zorleni, Cartierul Islaz, punctul Fântânele, delimitat de pârâul Popeni
508 COM. ZORLENI (SAT Popeni) Scoala Popeni SAT Popeni, pct. Antonescu S. Ion, Pâslaru Gr.Ruxanda, Chirilã Mihai
509 COM. ZORLENI (SAT Popeni) Scoala Popeni SAT Popeni, pct. Samoilã Dumitru, Ciortan I. Toader, Neagu C. Dumitru, delimitat de DN 24 A-Bârlad-Fãlciu
510 COM. ZORLENI (SAT Dealu Mare) Scoala Dealu Mare SAT Dealu Mare
511 COM. ZORLENI (SAT Simila) Scoala Simila SAT Simila