23.4 C
03-mai-2024

HC Vaslui – CSM Bucuresti- FINAL MECI- HC Vaslui 29-33 CSM Bucuresti

HC Vaslui incearca astazi sa obtina o calificare istorica in cupele handbalului european. Pentru a reusi acest lucru, trupa antrenata de Leo Bibirig trebuie sa treaca de ocupanta ultimului loc din Liga Nationala, CSM Bucuresti. La meci si-a anuntat prezenta si primarul Vasluiului, Vasile Paval.

Min 60: Final de partida. HC Vaslui pierde finala mica a Cupei Romaniei si odata cu ea si calificarea in competitiile europene. Scor final 33-29 pentru CSM Bucuresti.

Min 55: Tutu reduce din diferenta, 29-26

Min 50: Vasluiul reduce din diferenta, scor 26-22

Min 45: Vasluiul nu se mai regaseste in atac iar scorul este dus la 26-20 de catre bucuresteni

Min 40: Portarii incep sa faca diferenta. Scor 22-20 pentru CSM

Min 35: Egalitate in continuare intre cele doua echipe, scor 17-17

Min 30: Adversarii reiau jocul si inscriu la prima faza de atac. 14-14

FINAL DE PRIMA REPRIZA – HC Vaslui conduce la pauza gratie golului marcat de Soare din penalty. Scor 14-13

Min 25: Vasluiul rateaza sansa sa se desprinda la doua goluri avans din cauza unei greseli nefortate a lui Ragea iar adversarii inscriu pe contraatac. Scor 12-12

Min 20: Egalitate intre cele doua echipe, scor 9-9

Min 15: In sala si-a facut aparitia si galeria Vasluiului. Este si minutul in care baietii lui Bibirig preiau conducerea pe tabela, scor 8-7

Min 10: Timp de odihna solicitat de Bibirig, scor 6-4 pentru CSM Bucuresti

Min 8: Pasi si bara la doua faze de atac ale Vasluiului si adversarii se desprind la 2 goluri distanta, 5-3

Min 5: Bucurestenii preiau conducerea, scor 3-2

Min 1: HC Vaslui are lovitura de incepere. Echipa marcheaza la prima actiune. Inscrie Cotinghiu Gabriel.

Ora 15: 00 – Cele doua formatii si-au facut aparitia de parchetul salii „Olimpia” din Ploiesti. Cel mai experimentat jucator al Vasluiului, Sandu Iacob, conduce exercitiul de incalzire de dinaintea partidei.