Vaslui
25-apr.-2024

FC Vaslui 8 – 1 Corona Brasov (FINAL)

Liviu Ciobotariu va trimite in teren urmatorul 11 : Cerniauskas, Ortiz, Antal, Gil Bahia, Viveiros, Temwanjera, Musat, Balaur, Razzotti, Madson, Abelairas.     Rezerve : Straton, Cuero, Popovici, Buziuc, Patulea, Prahic, Enescu.

Adrian Harlab apeleaza la urmatorii jucatori pentru inceputul partidei: Marc, Burlacu, Munteanu, Forika, Damian, Dablea, Manea, Poverlovici, Miranda, Dedu, Balint.

Arbitrul partidei, Mladinovici Horia Gabriel, debuteaza azi in prima liga.

Min 64: Gooolll Liviu Antal. Mijlocasul revine pe primul loc in clasamentul golgheterilor Ligii I

Min 56: Atacantul reuseste dubla si ridica publicul spectator in picioare.

Min 53: Goolll FC Vaslui. „Bunicul”  Mike inscrie cu o superba lovitura de cap si duce scorul la 5-1 pentru galben-verzi.

Min 47: Nuno Viveiros primeste cartonas galben

PAUZA: Dupa o prima repriza extrem de spectaculoasa , cele doua echipe intra la vestiare cu 5 goluri. 4 inscrise in poarta lui Marc si doar unul incasat de Cerniauskas

Min 45+2: Gooollll Vaslui. Nuno Viveiros  aduce linistea pe Municipal dupa ce inscrie al patrulea gol al galben-verzilor

Min 45: Goooolll FC Vaslui Ionut Balaur restabileste diferenta de doua goluri in favoarea Vasluiului

Min 43 :Forika reuseste sa-i readuca pe brasoveni in joc dupa ce marcheaza in urma unui corner lapoarta lui Cerni

Min35:  GOL FC VASLUI.  Liviu Antal transforma un penalty tot de el obtinut si duce Vasluiul la doua goluri avans

Min 20: Gooolll FC Vaslui.  Madson isi pune  echipa in avantaj pe tabela dupa ce reuseste sa-l invinga pe Marc cu un sut la coltul lung.

Min 10:   Mike Temwanjera semneaza prima ocazie importanta a „galben-verzilor”. Atacantul reia cu capul o centrare perfecta data de Viveiros, insa mingea se duce la cativa centimentri  de bara lui Marc.